EFT sorgulama nasıl yapılır?

Elektronik fon transferi olarak bilinen EFT, günümüzde en sık kullanılan banka işlemleri arasında yer almaktadır. EFT işlemleri ile para transferleri, fon transferleri yapabilmek mümkün olurken, bu işlem sonrasında sizlere verilen sorgulama numarası ile işlemleri takip edebilmek mümkün olmaktadır.

EFT sorgulama nasıl yapılır?
Bu içerik 1149 kez okundu.

Bu numara ile sorgu yapabilmek mümkün olurken, tüketiciler bu sorgu numarası ile birlikte sorgu yapacak platform bilgileri konusunda yetersiz olup, işlemleri gerçekleştirememekten yakınmaktadır. Bu durumda da gayet normal olarak, eft sorgulama nasil yapilir soruları ön plana çıkarken, sorgu yapabilmekte bilmeyenler için çok fazla vakit kaybına sebep olmaktadır.

                Bazı bankalar, bu konuda tüketicilere ve müşterilere yardımcı olabilmek için, farklı bankalar arasında olan Elektronik Fon Transfer işlemlerinde, mobil bankacılık kanalları üzerinden hizmetlerini sunmaktadır. Mobil uygulamalar ile birlikte bu sorguları yapabilmek mümkün oluyor. Fakat bazı bankalar bu işleme olanak sağlamamasından dolayı, mobil uygulamaları indirseniz bile, EFT sorgulama işlemini gerçekleştiremeyebilirsiniz. Böylelikle de telefon bankacılığı kanallarından destek almak ortaya çıkacaktır. Telefon bankacılığı ile bankanız müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek, sizlere verilen EFT numarası ile birlikte paranın yerine ulaşıp ulaşmadığı bilgisini alabilirsiniz.

                Eğer ki EFT numaranızı bilmiyorsanız, maalesef EFT durum sorgulama işlemleri mümkün olmayabiliyor. EFT eğer ki internet bankacılığı tarafından yapılmış ise, EFT yapıldıktan sonra gelen onay penceresinden sonra, bu numara sunulacaktır. Pencereyi kapatmışsanız eğer, geçmiş dekont bilgilerine ulaşarak, dekont üzerinden bu bilgiye erişebilirsiniz.

İnternet üzerinden EFT sorgulama

                Yukarıda kısaca bahsetmiştik. Biraz daha detay vermek gerekirse, ilk olarak internet bankacılığı şifresi, müşteri numarası ve parolanız olması gerekiyor. Bazı bankalar direkt olarak işlemlere olanak verse de, bazı kartlar internet bankacılığı işlemlerine kapalı oluyor. Bu durumda ilk olarak kartınızı bu işlemlere açık olmasını sağlayabilirsiniz. Gerekli giriş bilgilerini de alarak, internet bireysel işlemler üzerinden menülere ulaşarak, banka imkân veriyorsa, EFT sorgulama menüsü üzerinden işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Bunların yanı sıra, diğer havale bilgileri, kredi kartı ya da hesap kartı dönem içi hareketleri sizlere sunulan bilgiler arasında. Bunlar ile birlikte kart bilgilerini de değiştirebilir, kesim tarihleri hakkında değişiklikler yapabilirsiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medya fenomenleri  vergi ödeyecek
Sosyal medya fenomenleri vergi ödeyecek
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti