Öğrencilere Hangi Banka Kredi Verir

Günümüzde öğrenciler, eğitim ihtiyaçlarını nakit olarak karşılayabilmek üzere, banka ürünlerinden olan kredileri kullanmak istemektedir. Giderlerin gelirlerden fazla olması halinde nakit ihtiyaçları bankaların sunduğu kredi ve kredi kartları ile giderilirken, ögrencilere kredi veren bankalar, bu konuda yardımcı olanlar arasında.

Öğrencilere Hangi Banka Kredi Verir
Bu içerik 615 kez okundu.

Eğitim kredisi  

                Normal şartlarda, diğer kredi tiplerinden öğrencilerin yararlanması mümkün değildir. Eğer ki SGK üzerinden düzenli olarak 6 ay boyunca prim yatıyor ve yatmaya devam ediyorsa, diğer tiplerden de yararlanabilirsiniz. Fakat eğitim kredisi almak isteyen öğrenciler, daha kolay bir şekilde bu imkânlardan yararlanmaktadır. Aile bireylerinin kefil olması durumunda, direkt olarak ihtiyaçlarınızı bu krediler ile giderebilirsiniz. Elbette ki buna ailenin onayı olması gerekiyor. Aksi taktirde, SGK üzerinden çalışmayan öğrencilere bankalar kredi imkânı sunmayacaktır. Fakat yine bu durumda olan kişiler için de bazı dönemler kampanyalar sunulurken, az miktarda kredi kullanımları ortaya çıkabilmektedir.

                Kredi alabilmek için, ya kefil ya da gelir belgesi belgelemek zorundasınız. Her ikisi de yok ise, maalesef kredi imkânlarından faydalanma imkânınız azalacaktır. Fakat düzenli olarak kredi kartı ve hesap kartı kullanıyorsanız, yıllardır kullanılan kartlardan dolayı kredi puanlarınız yükselmiş olabilir. Banka bu durumu analiz ederek, sizlere bir kredi imkânı sunabilir. Eğer ki kredi kartlarınızın ödeme günlerini geçirmiyor ve asgari tutar yerine her dönem borcun tamamını yatırıyorsanız, öğrenci kredi alma imkânı daha da yükselecektir. Bu durumlarda hizmet veren bankalar, bir kefil ya da gelir belgesi istemeyebilir.

                Eğer ki aile kefil gösterilerek, eğitim, kurs ve vb. ihtiyaçlar giderilmek için kredi kullanılacaksa, Ziraat Bankası şubesi ile görüşmeler sağlanabilir. Kefil ve gelir belgeniz yok ise, Ziraat bankası bu konuda sizlere yardımcı olmayacaktır.

                Eğitim kredilerinde, 24 aya kadar vade seçenekleri ile rahat ödeme imkânlarından da faydalanabilirsiniz. Bu konuda yine Denizbank müşteri hizmetleri ile de görüşerek, detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Garanti Bankası, İş Bankası ve diğer bankalarda, ogrencilere hangi banka kredi verir dediğimizde, bazı dönemler cevap bulabilmektedir. En iyi bilgi güncel olsun isteniyorsa, bankalar ile görüşülerek alınacaktır. Kredi kartı ya da hesap kartını kullandığınız banka da bu konuda sizlere yardımcı olabilir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medya fenomenleri  vergi ödeyecek
Sosyal medya fenomenleri vergi ödeyecek
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti