Eğitim kredisi veren bankalar

Bilindiği üzere giderek bankaların tüketiciler üzerinde kurmuş olduğu hizmetler atmakta ve tüketicilerin de bankalar ile münasebeti de neredeyse zorunlu hale gelmiştir. Gerek çalıştığımız için maaşlarımızın yatacağı banka hesapları, gerek günlük hayatımızı oldukça kolaylaştıran kredi kartları ve krediler, gerekse de bankaların uygulamış olduğu kampanyalar ile birçok tüketici bankalardan hizmet görmektedir.

Eğitim kredisi veren bankalar
Bu içerik 750 kez okundu.

 Her kesime hitap eden bankalardan hizmet gören bir başka kesim ise eğitim gören öğrencilerdir. Birçok öğrencinin eğitimini kolaylaştırmak ve daha rahat bir öğrencilik yaşamaları için imkan tanıyan bankalar eğitim kredisi adı altında öğrencilere krediler vermektedir. Ancak Bu kredi hususunda Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu bankaların en fazla 36 vade uygulaması gerektiği gibi bir mevzuat getirmektedir.


Kredi şartları nelerdir?
    Öğrenciler için oldukça yardımcı olacak olan bu kredilerde öğrenciler krediyi hemen ilk gördükleri bankalardan almak yerine eğitim kredisi veren bankalar arasında bir inceleme yaparak bu inceleme sonucunda kendi bütçelerine en uygun olanı, kredi miktarlarını, vade sürelerini göz önünde bulundurarak kendileri için en uygun bankayı seçmelidirler.  Eğitimi desteklemek amacıyla verilen bu krediler bütün eğitim gören çocuklara sahip ailelerin yararlanabileceği kredilerdir. İlköğretimden tutun da lisansa kadar bütün öğrencilerin eğitimi için çekebileceğiniz bu krediler, lisansüstü gören ve çalışmakta olan bireyler tarafından kendilerinin bizzat çekmesi gereken kredilerdir. 


Hangi bankalardan yararlanabilirim?
    Öğrencilerin eğitimini desteklemek ve ailelerin maddi yükünü biraz olsun hafifletmek amacıyla verilmiş öğrenci eğitim kredileri genellikle 12 ay ile 36 ay süren vadeler ile verilmektedir. Vade sayılarına etki eden faktörler arasında ise eğitim gören öğrencinin eğitim seviyeleri de yer almaktadır. Bu sebeple aileler veya bireyler bu kredileri veren bankaların vadelerine de dikkat ederek kredi almaya karar vermeleri gerekmektedir. Peki bu eğitim için sağlanan krediler hangi bankalar tarafından verilebilmektedir?

 

Türkiye İş bankası Finans bank Albaraka Garanti bankası Ziraat bankası Türkiye finans bankası Deniz bank Vakıf bank Kuveyt Türk HSBC Tekstil bank Akbank Anadolu bank Turkish bank 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medya fenomenleri  vergi ödeyecek
Sosyal medya fenomenleri vergi ödeyecek
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti