işkur iş ilanları - işkur 2016 başvuru formu doldur

Her yıl binlerce kişiye iş imkanı sunan İşkur sayesinde pek çok insan iş sahibi oluyor. İşkur 2016 iş ilanları, yeni iş ilanları, İşkur ücretsiz üye ol, İşkur başvuru formu doldur...

işkur iş ilanları - işkur 2016 başvuru formu doldur
Bu içerik 2031 kez okundu.

Her yıl binlerce kişiye iş imkanı sunan İşkur sayesinde pek çok insan iş sahibi oluyor. İşkur 2016 iş ilanları, yeni iş ilanları, İşkur ücretsiz üye ol, İşkur başvuru formu doldur...

İşkur İş İlanları Başvuru Formu Nasıl Yapılır Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Genel Müdürü ve Dünya Kamu İstihdam Kurumları Birliği (WAPES) Başkanı Nusret Yazıcı, WAPES Yönetim Kurulu toplantısına katıldı.

İŞKUR'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Yazıcı başkanlığında Bulgaristan'ın başkenti Sofya'da düzenlenen ve genel kuruldan sonra birliğin en önemli toplantısı olan WAPES Yönetim Kurulunda, 2015-2018 yılları arasında uygulanacak strateji netleştirildi ve yıllık faaliyet planı karara bağlandı.

Bunun yanı sıra birliğin finansal yapısı, geçmiş dönem raporu, Suriyeli mültecilerin Türkiye iş gücü piyasasına etkileri çalışması, tüzük değişiklikleri, bölgesel raporlar ve uzun dönem planlamaları gibi konuların da görüşüldüğü toplantı yaklaşık 11 saat sürdü.

WAPES bünyesinde oluşturulacak ve çeşitli ülkelerden katılımcıların yer alacağı uzman komiteleri vasıtasıyla genç işsizlik, göç, kadın istihdamı, engelli istihdamı ve uzun dönemli işsizlik gibi temaları ele alan raporların hazırlanması için gerekli çalışmalar başlatıldı.

Üye sayısını ve etki alanını artırarak istihdam ve işgücü piyasası konularında küresel bir referans noktası haline gelmeyi hedefleyen WAPES'in daha esnek bir yapıya kavuşmasını öngören stratejide, geliştirilmiş bir web sitesi, etkin sosyal medya hesapları, konferansların internet üzerinden canlı yayınlanması, veri tabanı kurulması ve video mesajlar gibi daha güçlü iletişim araçlarının kullanılması da yer aldı.

En Güncel İş İlanları İçin www.iskur.gov.tr adresini ziyaret ediniz.

Ayrıca Suriyeli mültecilerin, Türkiye iş gücü piyasası üzerine etkilerini araştırmayı kararlaştıran WAPES Yönetim Kurulu, çalışmanın 2016 yılının ilk yarısında tamamlanmasını öngördü.

Muş Alparslan Üniversitesi ile Muş Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü arasında "Yükseköğretim Öğrencilerine Yönelik İşbaşı Eğitim Programı" ve "Mesleki Eğitim Kursları" iş birliği protokolü imzalandı. 

Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, imzalanan protokol ile işsizlerin mesleki deneyimlerinin arttırılmasına ve teorik bilgilerinin uygulamalarla geliştirilmesine yönelik uygulanan işbaşı eğitim programlarından, yükseköğretim öğrencilerinin de istenen düzeyde yararlanmasının amaçlandığı bildirdi.

Polat, "Özellikle ihtiyaç sahibi öğrencilerimizi değerlendireceğiz, bu konuda özelik İŞKUR Müdürümüzün büyük katkısı oldu. İş birliğimizde bundan sonra artırarak devam etmesini arzu ediyorum" dedi.

Muş Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mehmet Emin Taylan ise, üniversiteyle imzaladıkları protokol kapsamında öğrenci sayısı konusunda bir sınırlama olmayacağını aktardı. 
İŞKUR teknolojiyi en iyi ve kapsamlı şekilde kullanan kamu kurumları arasında. İşsizlerle irtibat kurulması, kendilerine uygun işlerin bir an önce haber verilmesi gibi noktalarda İŞKUR teknolojinin bütün nimetlerinden faydalanıyor. Diğer yandan, internet üzerinden İŞKUR’un verdiği neredeyse bütün hizmetlere ulaşmak da mümkün. İşsizler İŞKUR’a kayıtlı işverenlerin aradıkları kişilerin nitelikleri, beceri geliştirme ve mesleki eğitimlerle ilgili bilgileri, işbaşı eğitim programlarını kuruma gitmeden öğrenebiliyor.
İşsiz kalan kişiler, işten ayrılma nedenleri işsizlik sigortasından yararlanmaya imkan veriyor ve prim ödeme gün sayısı şartlarını da sağlıyorlarsa işsizlik sigortasından maaş alabiliyorlar. İşsiz kalan kişinin işsiz kalmadan önceki son 3 yıl içerisinde son 120 günü kesintisiz olmak üzere en az 600 gün prim ödemiş olması gerekiyor. Bu koşullar bir arada sağlanmış ise işsize 6 ay işsizlik maaşı bağlanabiliyor. Son üç yılın 900 gününde prim ödenmişse 8 ay, tamamında prim ödenmişse 10 ay maaş bağlanması mümkün. Bu maaşın verilme amacı, işsiz kalınan dönemde gelir kaybının telafi edilmesi. Diğer yandan, İŞKUR işsize maaş bağlamakla yetinmiyor. Onu bir an önce tekrar işgücü piyasasına kazandırmak, yani işsize yeniden iş bulmak için çalışmalar yürütüyor.
İşsiz danışmanı var
İŞKUR’a kayıtlı her işsizin bir danışmanı var. İş ve meslek danışmanı olarak ifade edilen bu kişiler, işsizlerin özelliklerini sisteme aktarıyor ve sistemdeki uygun işlerle eşleştirmeye çalışıyorlar. İŞKUR’a kayıtlı işverenlerin temin etmek istedikleri elemanların özellikleri ile işsizin özellikleri uyumlu ise bu durumda işsize iş ve meslek danışmanı tarafından iş önerilmesi söz konusu oluyor. İşverenin talep ettiği özelliklerin yanında işsizin ikamet ettiği yer de iş önerilirken dikkate alınıyor.
İş teklifi
İŞKUR kendisine kayıtlı işsizlere SMS’le sürekli bilgilendirmelerde bulunuyor. Bu bilgilendirmeler içerisinde işsize uygun olabilecek nitelikteki beceri geliştirme kurslarının ve mesleki eğitimlerin tarih ve saatleri, yine işsize uygun olabilecek işler ile ilgili mülakat tarih ve saatleri olabiliyor. 
Haklı nedenler... 
İŞKUR işsizlere kendi kriterlerine uygun işler önermek durumunda. Örneğin, son olarak mimar olarak çalışmış bir kişiye temizlik görevlisi işi önerilmiyor. Bununla birlikte, ikamet edilen yer ile iş arasında makul bir uzaklığın bulunması da gerekiyor. Yeşilköy’deki bir işsize Pendik’teki bir iş teklif edilmiyor. Aynı şekilde, ücret seviyesinin de son iş ile benzer olması şart. 
İşverene teşvik
İşsizlik maaşı alan kişilerle işverenlerin eşleştirilmesi halinde işverenlere teşvik uygulanıyor. İşsizlik sigortasından maaş alan bir kişiyi işe alan işveren, kişinin işsizlik sigortasından maaş alma hakkının olduğu süre boyunca yüzde 37,5 yerine yalnızca yüzde 4 prim ödüyor. Yani, her ay 426,6 TL prim avantajı söz konusu oluyor. 
Bu teşvikten işverenlerin yararlanabilmesi için işsizin muvafakat vermesi gerekiyor. Teşvik uygulanan süre işsizin, kalan işsizlik maaşı alma süresi olduğu ve bu süre işsizin işsizlik maaşı alma hakkından düşüldüğü için bu muvafakatin alınması ve işsizin bu yönde bilgilendirilmesi şart. İşsizlik maaşı alan kişi bu işinden ayrıldığında işsizlik sigortasından maaş almaya devam edemeyebiliyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medya fenomenleri  vergi ödeyecek
Sosyal medya fenomenleri vergi ödeyecek
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti