Windows 10 Ücretli Oluyor

Dünyanın bir numaralı yazılım firması Microsoft, yeni işletim sistemi Windows 10'un ücretsiz kullanım süresinde sona gelindiğini ve 29 Temmuz tarihinden itibaren ücretlendirmeye tabi olacağını açıkladı.

Windows 10 Ücretli Oluyor
Bu içerik 883 kez okundu.

Dünyanın bir numaralı yazılım firması Microsoft, yeni işletim sistemi Windows 10'un ücretsiz kullanım süresinde sona gelindiğini ve 29 Temmuz tarihinden itibaren  ücretlendirmeye tabi olacağını açıkladı.

Microsoft, Windows 10'a ücretsiz geçiş kampanyasının sonuna yaklaştığımıza dair bir hatırlatmada bulundu. Firmanın 29 Temmuz'da bitecek olan süreyi uzatacağı düşünülüyordu, ancak görünüşe göre bu olmayacak.

Windows 10'un aktif kullanıcı sayısının 300 milyona ulaştığını duyuran yazılım devinin pazarlama yöneticilerinden Yusuf Mehdi, şu hatırlatmaları yaptı: "Zaman doluyor. Ücretsiz yükseltme teklifi 29 Temmuz'da bitecek ve bunu kaçırmanızı istemiyoruz."Microsoft'a göre 29 Temmuz'dan sonra Windows 10 Home'u satın almak için 119 dolar ödemeniz veya Windows 10'lu yeni bir bilgisayar almanız gerekecek.

Microsoft'un bu hatırlatmasının amacı, Windows 10'a geçişleri hızlandırma amaçlı da olabilir. Firmanın planlarını değiştirmemesi sürpriz olmasa da, iki ay boyunca fikrini gözden geçirecek bolca vakti olacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medya fenomenleri  vergi ödeyecek
Sosyal medya fenomenleri vergi ödeyecek
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti