Kredi ve kredi kartı yasal kanuni takip süreci

Son yıllarda en çok sıkıntı yaşadığımız konulardan biri olan kredi ve kredi kartı borçlarıdır. Bu kredi kartlarını kendi paramız gibi harcadığımız için sonradan ödemek sıkıntı yaratabilir. Özellikle ülke olarak kredi borcu olarak en sıkıntı ülkeler arasında bulunmak biraz acı ama bu konuda çok daha dikkatli olmak için yapmamız gereken şeyler vardır. Bankadan çektiğiniz kredi ya da çektiğiniz kredi kartı hakkında herhangi bir yasal inceleme için yapmanız gereken kanuni takip süreci içinde olmanızdır.

Kredi ve kredi kartı yasal kanuni takip süreci
Bu içerik 796 kez okundu.

              Kredi ve kredi kartı yasal kanuni takip süreci

               Son yıllarda en çok sıkıntı yaşadığımız konulardan biri olan kredi ve kredi kartı borçlarıdır. Bu kredi kartlarını kendi paramız gibi harcadığımız için sonradan ödemek sıkıntı yaratabilir. Özellikle ülke olarak kredi borcu olarak en sıkıntı ülkeler arasında bulunmak biraz acı ama bu konuda çok daha dikkatli olmak için yapmamız gereken şeyler vardır. Bankadan çektiğiniz kredi ya da çektiğiniz kredi kartı hakkında herhangi bir yasal inceleme için yapmanız gereken kanuni takip süreci içinde olmanızdır. Bunun için de ödemelerinizi geciktirmeden ödemek daha doğru olacak ve size sıkıntı yaratmayacaktır. Araştırmalara göre Türkiye’de kişi başına düşen kredi kartı borcu on beş bin olarak hesaplanmıştır. Bu da çok büyük bir sayı olduğu için kötü sonuçlar doğurmaktadır.

               Kredi takip konusunda bilmeniz gerekenler

               Kredi kartı olan kişilerin dikkat etmesi gereken konulardan bir tanesi de yeni yasaya göre düzenlenen ödeme seçenekleridir. Bu seçenekler içinde yer alan 3 aylık ödeme gecikmesinin en az bir asgari ücreti ödenmediği zaman kredi yasal takip başlayacaktır. Bu 3 aylık süre içinde hiçbir ödeme yapmadığınızda 4. Ayda bankadan telefon alabilirsiniz. Banka size borcu ödeyip ödememe durumunu soracaktır. Ödememek gibi bir şansınız varsa avukata yönlendirecektir. Bu sırada yüksek faiz ve avukat masrafları ile daha büyük sıkıntılar yaşamamak kaçınılmazdır. Bu ayrıca önümüzdeki 5 yıl içerisinde hiçbir şekilde kredi alamayacağınız anlama gelmektedir.

               İlk aydan ödemelerinizi aksatmamalısınız

               Kredi kartı kullananların büyük bir sorunu olan ödemeler için artık yeni bir sistem var. Bu sisteme göre 3 aylık kredi borcunuzu ödemediğinizde diğer 4. Ayda sizi uyarmak amacıyla banka arayacaktır. Genellikle bu aramada avukatınız ile görüşmeniz söylenir. Ve bu ödemeyi bir şekilde ödemek için seçenekler sunulur. Ödeme durumu daha zorlaşmış hale geleceği için ve faiz gelmemesi için ilk aydan ödemelerinizi yapmanız gerekir. Hiç olmazsa asgari ücreti ödeyerek daha sonra zorlanma yaşamamalısınız. Ayrıca son zamanlarda hemen hemen herkesin kullandığı bir kredi kartı vardır. Bunun için kredi ve kredi kartı yasal kanuni takip süreci her zaman önem verilmesi gereken bir durumdur.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medya fenomenleri  vergi ödeyecek
Sosyal medya fenomenleri vergi ödeyecek
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti