Kara listede olan kredi çekebilir mi? Takipli borcu olanlar için kredi?

Her ne kadar ismi kara listede bulunan tüketicilerin, bankalardan kredi alma imkânları zor olsa da, bazı bankalar bu konuda müşterilerine hizmetlerini sunmaktadır. Fakat iyi bir soruşturma süreci geçirilmesi gerekebilir. Bilinmesi gerekir ki, kara listeye adınızın geçmesi halinde 5 yıl süreç ile kayıtlı kalacaktır.

Kara listede olan kredi çekebilir mi? Takipli borcu olanlar için kredi?
Bu içerik 1319 kez okundu.

Kara listede olan kredi çekebilir mi?

                Her ne kadar ismi kara listede bulunan tüketicilerin, bankalardan kredi alma imkânları zor olsa da, bazı bankalar bu konuda müşterilerine hizmetlerini sunmaktadır. Fakat iyi bir soruşturma süreci geçirilmesi gerekebilir. Bilinmesi gerekir ki, kara listeye adınızın geçmesi halinde 5 yıl süreç ile kayıtlı kalacaktır. Bu durumdan dolayı da normal şartlarda kara listede olan kredi cekebilir mi sorularına olumsuz yanıtlar verilmektedir.

Yasal süreç bitmeli

                Normal şartlara göre, 5 yıl yasal süreç ve takip başlatılmasından dolayı, kredi alabilmek mümkün olmamaktadır. Bu süreç bitmeli, findeks kredi notu sorgulama hizmetlerinden yararlanarak, kredi notlarınızın yükseldiğini takip etmeli ve kredi almaya imkân tanınmalıdır.

Kara listeden çıkmak

                Finansal sorunlar yaşamış bir müşterinin, kara listeden çıkmak için, A ve B bankalarına olan tüm borçlarını kapatması gerekiyor. Hangi bankaya ne kadar borcunuz var ise, tamamını kapatmalı ve ibraname almanız gerekiyor. Ancak bu durumlarda kredi alabilme imkânları doğacaktır. Bu şartların sağlanması dahilinde, 5 yıl sonrası olarak kara listeden çıkabilmek mümkün olacaktır. Artık daha sonra finansal durumlarınız düzelerek, kredi notunuzu yükseltme şeklinde, bankalara kredi başvurularında bulunabilir, onay alabilirsiniz.

Kredi alma şartları nelerdir?

                Her ne kadar isminiz kara listeden çıkmış olsa da, SGK üzerinden en az 6 aylık bir süreç ile çalışıyor olmanız gerekmektedir. 6 aylık düzenli olarak maaş bodrosu belgelenmelidir. Eğer ki bu belge bankalara sunulmaz ise, kredi başvuruları ret alabilecektir. Fakat bazı bankalar ipotek teminatlı kredi verebildiği biliniyor. Bunun için de bir ipotek göstermeniz gerekmektedir.

                Eğer ki maaş bodrosu olmadan kredi çekmek istiyorsanız, ilk olarak bir müşteri temsilcisi ile görüşme yapmanız gerekmektedir. Çekeceğiniz kredi türüne göre, ihtiyaç, konut, taşıt ya da eğitim kredileri için bazı imkânlar sağlanmaktadır. Elbette ki bu krediyi alabilmek için, kredi notlarınız da büyük önem taşıyor.

                Kredi kartlarını düzenli kullanım halinde, puanlarınızı yükseltebilirsiniz. Böylelikle bankalar ile çalışmanız daha kolay olurken, sizlere riskli müşteri gözü ile de bakılmayacaktır. Gayet normal olarak diğer riskli müşterilere göre daha rahat imkânlardan faydalanabileceksiniz.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medya fenomenleri  vergi ödeyecek
Sosyal medya fenomenleri vergi ödeyecek
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti