Kredi başvurusu reddedilme nedenleri

Günümüzde çok sayıda insan kredi kartı başvurusu yapıyor. Düzenli ve sabit bir geliri almayan hatta geliri olmayan öğrencilerin bile kendilerine ait bir kredi kartının bulunmuş olması gözden kaçmıyor. Gerek kredi kartının sunduğu cazip taksit avantajları gerekse de getirdikleri para puanlar sayesinde kredi kartları daha da cazip hale gelmeye başlıyor.

Kredi başvurusu reddedilme nedenleri
Bu içerik 628 kez okundu.

Kredi başvurusu reddedilme nedenleri

Günümüzde çok sayıda insan kredi kartı başvurusu yapıyor. Düzenli ve sabit bir geliri almayan hatta geliri olmayan öğrencilerin bile kendilerine ait bir kredi kartının bulunmuş olması gözden kaçmıyor. Gerek kredi kartının sunduğu cazip taksit avantajları gerekse de getirdikleri para puanlar sayesinde kredi kartları daha da cazip hale gelmeye başlıyor. Bütün bu avantajlardan da yararlanmak için bir veya daha fazla kredi kartı başvurusu yapılıyor. Kredi başvurusunun reddedilme nedenleri çeşitli faktörlere bağlı olabilir. Daha önce sahip olduğunuz kredi kartları ve bankalarda bulunan hesaplarınızdaki ödeme sistemleriniz incelenerek sizin adınıza bir risk profili oluşturuluyor ve size bir puan veriliyor. Bütün bunları bankalar değerlendirerek size kredi veriyor veya da kredi başvurunuzu reddediyor.

Kredi için risk faktörleri

                Kredi başvurunuz incelenirken sizin daha önceden sahip olduğunuz bir kredi kartındaki borçlarınız ve ödeme bilgileriniz inceleniyor. Özellikle toplam borç tutarının sadece asgari tutarını ödemiş iseniz veya da son ödeme tarihinden sonra borcunuza faiz gelmişse ve siz ödememişseniz kredi notunuz düşürülüyor ve bankalar size kolay kredi vermiyorlar maalesef. Bütün bu nedenler sizde yoksa fakat yine de kredi başvurunuz reddediliyorsa o zaman başka ret sebepleriniz vardır. Kredi başvurusu reddedilme nedenleri arasında en sık karşılaşılan neden sabit bir gelirin olmamasıdır. Belki bir bankaya her ay düzenli olarak yatırılan sabit bir geliriniz yoksa da başvurunuz reddedilebilir.

Reddedilme sebepleri

                Eğer herhangi bir bankada sabit bir hesabınız yoksa ve herhangi bir bankaya ödeme veya para çekme işlemlerinde bulunmuyorsanız o zaman da bankaların sizin için oluşturabileceği bir müşteri profilini elde edemedikleri için kredi başvurunuzu reddetmeleri çok yüksek bir ihtimal. Bunların dışında elektrik faturası, doğalgaz faturası, su faturası ve telefon faturası gibi borçlarınıza ve ödeme bilgilerinize de bankaların ulaşması çok kolaydır. Özellikle bu faturalara ait borçlarınız ve gecikmeli ödemeniz varsa bu da sizi bankalar için bir risk faktörü haline getirir ve tüm bu nedenler de kredi başvurusu reddedilme nedenleri arasında yer alan nedenlerdendir.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medya fenomenleri  vergi ödeyecek
Sosyal medya fenomenleri vergi ödeyecek
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti