Kredi Karti Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır? Kredi Kartı Başvuru Detayları

Günlük yaşamı ve alışverişleri oldukça kolay hale getiren kredi kartları, bankalar dahilinde sunulan banka ürünleri kapsamında yer almaktadır. Bu özelliklerin yanı sıra, her alışverişte sizlere sunulan para puanlar, diğer alışverişlerinizde kullanmanız için üye iş yerleri tercih edilebilir.

Kredi Karti Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır? Kredi Kartı Başvuru Detayları
Bu içerik 962 kez okundu.

Kredi Karti Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır

               Günlük yaşamı ve alışverişleri oldukça kolay hale getiren kredi kartları, bankalar dahilinde sunulan banka ürünleri kapsamında yer almaktadır. Bu özelliklerin yanı sıra, her alışverişte sizlere sunulan para puanlar, diğer alışverişlerinizde kullanmanız için üye iş yerleri tercih edilebilir. Aktif olarak kullanılan kredi kartları, farklı limitlere sahip olurken, başvuruları da gayet kolay yapılarak, kısa sürede sonuç alabilmektedir. Eğer ki, kredi karti basvurusu ne zaman sonuçlanır diyorsanız, bazı bilgilere göz atabilirsiniz.

Başvuru nasıl yapılır?

               Günümüzde bankaların hizmetlerinden olan kredi kartları, internet, telefon ya da şubeler aracılığı ile başvurulara imkân vermektedir. Elbette ki bazı şartlar ve kriterler tüketici tarafından sağlanması gerekmektedir. Son yıllarda, öğrencilere uygun kredi kartları da bankalar dahilinde verilmekte olup, kredi kartı başvuru işlemleri şu şekilde yapılabilir.

Resmi sayfa üzerinden 

               Kredi kartı almak istediğiniz bankanın resmi web sayfasını ziyaret ederek, ana sayfa üzerinden hemen başvur butonlarını kullanarak, kredi kartı başvuru yapabilirsiniz. Adres, TC kimlik numarası, telefon numarası, gelir miktarı gibi bilgileri eksiksiz ve doğru olarak girmeniz gerekiyor. Bu durumda TC numaralarınız ile diğer bankalar arasında olan finansal işlemlerinizde sorgulanarak, onay ya da ret alma imkânı da bulunmaktadır. Eğer ki kredi kartları ret cevabı alırsa, kredi puanlarınızı düşüren bir sebebe imkân tanıyacaktır. Bu yüzden, ret cevabı alacak başvuruları yapmadan önce, bankanız ile iletişime geçmeniz önerilir.

Ne zaman sonuçlanır?

               Genel olarak kredi kart başvurusu sonuç, SMS ya da internet üzerinden yapıldığında, anında bilgilendirme mesajı alınmaktadır. Fakat bu süreç, birkaç gün de alabilir. Eğer ki finansal bir yasal takip yok ise, direkt olarak sizlere bilgilendirmeler yapılacaktır. Bu süreç, hafta içi günlerde daha hızlı işlerken, hafta sonu işleme alınmayacağından beklemek zorunda kalabilirsiniz. Kartların onay almasından sonra, 2-3 hafta içerisinde, basılıp, adreslerinize gönderilecektir. Genel olarak kartın elinize ulaşma süresi 3 hafta olarak bilinirken, bazı kuryelerin zamanında teslim etmemesi halinde, 4 haftalık bir süre içerisinde elinize ulaşması da mümkün olabilmektedir. Konu hakkında detaylar, banka müşteri hizmetleri ile görüşülebilir.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medya fenomenleri  vergi ödeyecek
Sosyal medya fenomenleri vergi ödeyecek
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti