Altın Rekor Fiyata Doğru Koşuyor

Altının gram fiyatı, güne % 1`in üzerinde artışla rekor fiyata doğru ilerliyor. Dün özellikle altının ons fiyatlarında düşüşünden kaynaklanan sebeplerden dolayı 121 liranın üzerinde tutunamayarak sürekli inişli çıkışlı bir tablo oluşturan gram altın fiyatları, günü %0.82'lik bir azalışla 120,3 liradan tamamlamıştı.

Altın Rekor Fiyata Doğru Koşuyor
Bu içerik 2043 kez okundu.

Altının gram fiyatı, güne % 1`in üzerinde artışla rekor fiyata doğru ilerliyor. Dün özellikle altının ons fiyatlarında düşüşünden kaynaklanan sebeplerden dolayı 121 liranın üzerinde tutunamayarak sürekli inişli çıkışlı bir tablo oluşturan gram altın fiyatları, günü %0.82’lik bir azalışla 120,3 liradan tamamlamıştı. Geçtiğimiz günü kayıpla kapatan gram altın, bugün saat 08.00 ile tekrardan yükselişe geçti. Bugün sabah itibari dolar kurundaki artış ve altın ons fiyatının dünkü kayıpları tekrar almasıyla yükselişe geçerek güne 121,6 liradan başladı. Gram altın saat 10.20 itibari ile dünkü kapanışa oranla %1.05 primle 121,4 liradan işlem görüyor.

08.00 itibari ile altının ons fiyatı ise dünkü kapanışa oranla %0,8 artışla 1,274 dolar seviyesinden alıcısını bekliyor. Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, altının gram fiyatının dolar kurundan aldığı destekle bu kadar yükseldiğini ifade ederek , “Altın fiyatları için bu seviyelerin satış fırsatı olduğu bir dönemden geçtiğimizi düşünüyoruz” dedi. Uzman İslam Memiş, altının gram fiyatında dolar kuruna bağlı iniş çıkışların süreceğini ve olası düşüşlerin kısa vadeli olacağını ve 118 lira ile sınırlı kalacağını düşündüğünü ifade etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medya fenomenleri  vergi ödeyecek
Sosyal medya fenomenleri vergi ödeyecek
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti