Dolar'daki Belirsizlik Devam Ediyor

Son günlerde artan terör olayları ve siyasi belirsizlikler nedeniyle Dolar/TL kurunda inişli çıkışlı bir tablo oluştu. Siyasi belirsizliklerin tekrar gün yüzüne çıkmasıyla birlikte, TL'de kırgınlık ve satış noktasında baskı yaratmaya devam ediyor.

Dolar'daki Belirsizlik Devam Ediyor
Bu içerik 1087 kez okundu.

Son günlerde artan terör olayları ve siyasi belirsizlikler nedeniyle Dolar/TL kurunda inişli çıkışlı bir tablo oluştu. Siyasi belirsizliklerin tekrar gün yüzüne çıkmasıyla birlikte, TL’de kırgınlık ve satış noktasında baskı yaratmaya devam ediyor. Geçtiğimiz gün içerisinde dolar/TL fiyatı 2,9410’a kadar geriledi. Piyasalardaki dengesizlikler ve İstanbul’daki patlamanın etkisiyle dün inişli çıkışlı bir gün yaşayan dolar/TL, günü 2,9550 gibi bir rakamla tamamlamıştı. Bugün sabah saat 08.00 itibari ile güne 2.96 gibi bir yükselişle başlayan Dolar/TL, öğlen saatlerinden sonra 2.9654 seviyesinde işlem göremeye devam ediyor.

 

Geçtiğimiz günlerde AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun görevi bırakacağına dair kullandığı ifadelerden sonra dolar/TL kurunda başlayan belirsizlikler her gene gün artmaya devam ediyor. Ülkede siyasi belirsizliklerin tekrar gün yüzüne çıkması ve önümüzdeki dönemlerde ekonomi yönetimi ve yapılacak olan politikaların nasıl şekilleneceğine dair belirsizlikler TL üzerinde baskı yaratmaya devam ediyor.

LOKALLERİN DÖVİZ MEVDUATI GERİLEDİ

Bankacılar tarafından piyasalarda dikkat çekilen bir konu ise lokallerin döviz satışları oldu. TCMB verilerine göre geçtiğimiz hafta içerinde lokallerin toplam döviz mevduatı 165 milyar dolardan 160.6 milyar dolara geriledi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medya fenomenleri  vergi ödeyecek
Sosyal medya fenomenleri vergi ödeyecek
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti