Bakan SARI, Özel sektörü Bölgede Görmek İsteriz

Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, Doğu ve Güneydoğu'da devam eden çatışmalarda yıkılan bölgelerin inşaatında özel sektörlerin de yer alması gerektiğini ifade etti.

Bakan SARI, Özel sektörü Bölgede Görmek İsteriz
Bu içerik 781 kez okundu.

Gün içerisinde gazeteciler ile bir araya gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından başlatılan terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonlardan etkilenen, Cizre, Nusaybin, Yüksekova, Sur, Silopi ve Şırnak merkezde yeniden yıkılan binaların yeniden yapılabilmesi için tapu sahipleri ile görüşmelerin yapıldığını ifade ederek, bu bölgelerde yeniden yerinde dönüşüm yapılacağını söyledi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Sarı, Sur ilçesinde 2012’den beri binalara koruma amaçlı çalışmalar yapan TOKİ’nin yanı sıra diğer özel sektörlerinde bahsi geçen bölgelerde çalışmalar yapması gerektiğini söyeldi. “Özel sektörü buraya davet ediyoruz” ifadelerini kullanan Bakan Sarı “Sur’un içinde ya da operasyonların bittiği yıkılmış bölgelerde kentsel dönüşüm çalışmaları için ben özel sektörü özellikle davet ediyorum. Bunu  devlet eliyle yapabiliriz ama birlik ve beraberlik içerisinde olduğunu göstermemiz lazım. İstanbul’da olan inşaat sektörünün temsilcileri oraya gelsin” dedi.  Bölgedeki tescil edilmiş eserlerin bulunduğunu ve bu eserlerin kamulaştırmasının söz konusu olmadığını ifade eden Bakan Sarı, “Acele kamulaştırma genel olarak alınmış bir karardır. Vatandaşlarımızın büyük bölümü uzlaşmadan yana” şeklinde konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medya fenomenleri  vergi ödeyecek
Sosyal medya fenomenleri vergi ödeyecek
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti