Çeyrek Altın Fiyatı Yerinde Durmuyor

Altın gram fiyatının %1 den fazla değer kazanması sonucu altın gramı 121,60 liraya ulaştı. Geçtiğimiz gün altın ons fiyatının düşmesiyle 121 liranın üzerine çıkmayı başaramayan altın gram fiyatı, günü 0,82 azalışla 120,3 lirayla kapatmıştı. Bu sabah itibariyle çeyrek altın 200 lira fiyatına çıktı fakat 199 liradan satılmaya devam ediyor.

Çeyrek Altın Fiyatı Yerinde Durmuyor
Bu içerik 2078 kez okundu.

Gün içerisinde dolar kurundaki artış ve altın ons fiyatının dün kaybettiği değeri tekrar kazanmasıyla yükselişe geçen gram altın 121,6 liraya yükseldi. Gram altın dün gerçekleşen kapanışa göre %1,05 primle 121,4 liradan işlem görmeye devam ediyor. Dünkü kapanış fiyatlarına göre %0,8 artış gösteren altın ons fiyatı 1.274 dolar olarak alıcılara sunuldu. Yurt içindeki altın gram fiyatının dolar kurunun da desteklemesiyle tarihinin en yüksek fiyatlarına yaklaştığını ifade eden Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, ''Altında meydana gelen bu fiyat yüksekliğini satış fırsatı olarak görüyoruz.'' açıklamalarında bulundu.

 

Amerika Birleşik Devletleri Bankası'nın düzenleyeceği haziran ayı toplantısına kadar geçen sürede altın ons fiyatının değişiklik gösterebileceği belirtildi. İslam Memiş'in yaptığı açıklamaya göre, teknik konulara göre genel görünüm negatif düzeylerde hareketlilik gösteriyor. Altın Gram fiyatında dolar kuruna bağlı olarak sık sık iniş ve çıkışların yaşanacağını belirten Memiş, kısa vadede en düşük seviye 118 lira, yükselme durumunda ise 122 liranın güçlü direnç seviyesi olduğunu ifade etti. 

 

Gün itibariyle çeyrek altın 200 lira, Cumhuriyet altını 813 liradan alıcı buluyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medya fenomenleri  vergi ödeyecek
Sosyal medya fenomenleri vergi ödeyecek
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti