Elektrik Fiyatları Ucuzlayabilir!

Elektrik fiyatlarından yüksek olmasından şikayetçi olan tüketiciye yarayacak bir uygulama geliyor. EWE Holding Türkiye Genel Müdürü Frank Quante'nin önerdiği uygulamaya göre, elektrikte serbest tüketici uygulaması elektrik fiyatlarını düşürebilir.

Elektrik Fiyatları Ucuzlayabilir!
Bu içerik 586 kez okundu.

Üreticilerin birbirleriyle rekabeti sonucu fiyatların düşeceğine inanan Alman enerji şirketi EWE Holding'in yöneticilerinden Türkiye Genel Müdürü Frank Quante, ''Rekabete dayalı bu sistemle elektrik daha ucuza satılacak'' ifadelerini kullandı. Elektrik abonelerinin kullanacağı elektriğin şirketini kendi belirlemesiyle ucuz olana yönelmeleri tüketiciler için avantaj sağlayacak. Rekabete dayalı bu sistemde elektriğin ucuz olması kaçınılmaz.

Türkiye genelinde şebeke işletimi ile perakende sisteminin arasındaki uyumlu bir çalışmanın sonucunda kullanıcılar ucuz elektriğe kavuşabilir. Türkiye'deki hizmet sektörünün diğer ülkelerden oldukça ileri seviyede olduğunu belirten Frank Quante, ''Serbest piyasa içerisinde firmaların kalitesi daha da artar. Kullandığınız ürün aynı olsa da tüketicinin sizi anlaması ve isteklerine göre hareket etmesi hizmetin kaliteli ve güvenilir olmasını sağlar. Kullanacağınız elektriği tedarik eden firmayı seçme imkanınızın olması sizin için bir avantajdır. Üretici firmalar ise bu rekabet ortamında daha iyi hizmet ve ucuz elektrik için yarışırlar.'' ifadelerini kullandı.

Bu uygulamada Quante'ye bir destek de RWE İcra Kurulu Başkanı Markus Enke'den geldi. Markus Enke, ucuz ve iyi bir hizmet için bu uygulamanın çok önemli olduğunu belirtti.

Markus Enke, ''Serbest piyasa içerisinde tüketicinin seçme imkanının olması, tüketici için önemli bir fırsat. İleride tüm kullanıcıların serbest piyasada ucuz elektriğe ulaşması, piyasadaki rekabetin sağlanması için önemlidir.'' dedi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medya fenomenleri  vergi ödeyecek
Sosyal medya fenomenleri vergi ödeyecek
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti