ERDOĞAN, Döviz Rezervi Kendini Aşmalı

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Umuttepe Yerleşkesi'nde konuşma yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, Döviz rezervinin 165 milyar dolara ulaşması gerektiğini ifade etti.

ERDOĞAN, Döviz Rezervi Kendini Aşmalı
Bu içerik 974 kez okundu.

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Umuttepe Yerleşkesi'nde bugün toplu açılış ve fahri doktora tevcih töreni düzenlendi. Tören açılışına katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’a burada fahri doktora unvanı verildi. Okul bünyesinde yapılan törende konuşma yapan Erdoğan, Merkez Bankası Döviz rezervinin önceden 27,5 milyar dolar olduğunu, bu rakamın kendisi göreve geldiğinde 113 miyar dolara ulaştığını ve görevi bıraktığı dönemde ise 136 milyar dolara kadar yükseldiğini hatırlatarak, ülkede döviz rezervinin 150-165 milyar dolar standartlarına ulaşması gerektiğini ifade etti.

Geçtiğimiz dönemlerde ekonomik krizlerle uğraşan ve yarın ne olacağını bilmeyen bir ülkenin şimdilerde 2023 hedefine ilerlediğini ve 2023 gelmeden de 2053 ve 2071 içinde kendine vizyon belirlediğini ifade eden Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, "Büyük düşünmek budur. Yoksa 24 saatin hesabını yapıyorsanız, siz çok küçüksünüz. Onu aşmamız gerekiyordu ve aştık." Şeklinde konuştu.

Yükseköğrenim alanında imkânsız görülen ve yapılamayacağı iddia edilen birçok projenin hayata geçirildiğini anlatan Erdoğan, Türkiye’de 2002 yılında 76 olan üniversite sayısının bugün 193'e ulaştığını, birçok kişinin bunu "bunlar tabela üniversitesi" diyerek farklı şekilde yorumladığını söyledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medya fenomenleri  vergi ödeyecek
Sosyal medya fenomenleri vergi ödeyecek
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti