Altın Ons Fiyatı Sakinliğini Bozabilir

Günü sakin geçiren ons fiyatları ABD'nin açıklayacağı verilere göre değişebilir. ABD verilerinin açıklanması son dönemdeki fiyatlarda dalgalanma yaşatabilir. Doların piyasadaki değeri de açıklanacak bu verilere bağlı.

Altın Ons Fiyatı Sakinliğini Bozabilir
Bu içerik 2105 kez okundu.

Gün içerisinde sakinliğini koruyan ons fiyatlarının ABD'nin açıklayacağı verilere göre değişebileceği ifade edildi. Aylık Üfe Perakende Satış verilerinin açıklanacağı saatlerde ons fiyatlarının yükselebileceği düşünülüyor. Son dönemdeki kötü gidişatın iyiye gitmesi beklense de ABD verilerinin de kötü gelmesiyle ons fiyatında kayda değer bir değişiklik gerçekleşmedi. ABD'nin açıklayacağı veriler ile Dolar fiyatının piyasadaki durumu da netlik kazanacak. Verilerin beklenenin altında kalması doların durumunu zayıflatabilir. Ancak beklenen verilerin iyi gelmesi bu durumu tersine çevirecektir.

Haftanın kapanmasında 1260 seviyesi kritik olarak görülüyor. Dün oluşan fiyatların haftalık kapanıştan önce bu değerin üzerine çıkması altındaki olumlu görüntünün bozulmasını sağlayabilir. 200 haftalık ortalamanın bulunduğu desteğin 2 haftadır üzerinde seyretmesi fiyatların bu bölgelerde kalıcı olması uzun vadeli görüntü bakımından kritik seviyede.

Kapanışın nasıl olacağını 1275 direnci belirleyebilir. Direncin aşılmasıyla alım gücünün artması, fiyatların 1290 seviyelerine doğru yükselebilecek bir ivme kazanılması sağlanabilir. Direncin aşılması, 4 saatlik  MACD'de meydana gelen  zayıf alım sinyalini değiştirebilir. Bu durumun tam tersinde ise 1265 desteği 200 haftalık ortalama öncesinde karşılaşılabilecek ilk bölge olacak. 1265 sonrasında ise 1260 desteği de ortadan kalkarsa bir dönüş gerçekleşebilir. 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medya fenomenleri  vergi ödeyecek
Sosyal medya fenomenleri vergi ödeyecek
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti