Trabzondan 40 Ülkeye İhracat!

Trabzon'da üretilen ameliyat iplikleri ve iğneleri aralarında Almanya ve İngiltere'ninde bulunduğu 40'dan fazla ülkeye ihraç ediliyor.

Trabzondan 40 Ülkeye İhracat!
Bu içerik 605 kez okundu.

Trabzon’da bir firmanın ürettiği ameliyat iplikleri ve iğneleri aralarında Almanya, İngiltere, Vietnam ve Avustralya’nında bulunduğu 40’dan fazla ülkeye ihraç ediliyor. Trabzon merkezine bağlı bulunan Yalıncak Mahallesindeki fabrika 1970 yılından bu yana faaliyetlerine ara vermeden devam ediyor. Doğsan Tıbbi Malzeme Sanayi AŞ'nin Genel Müdür Yardımcısı Çağan Karal konuşmasında ameliyat iplikleri ve iğnelerin hayati bir önem arz ettiğini söyledi.

Önceki zamanlarda yapılan baypas ameliyatlarının 8-9 saat sürdüğünü ifade eden Çağan Karal “"Ameliyatlar robotlarla dahi gerçekleştirilebiliyor ancak ameliyat ipliği olmadan bu ameliyatları gerçekleştirmek çok zor çünkü insanı yaşama bağlayan damarlar, bu iplikler sayesinde birleştiriliyor. O anlamda ne kadar küçük de olsa bu ürünlerin işlevi ve önemi çok büyük.” Dedi. Firmalarının ilerleyen zaman süreçlerinde ürünleri noktasında ki portföyünün de geliştiğini belirten Çağan Karal “ bine yakın değişik kod ve branşlarda kullanılan emilebilir ve emilmeyen sütür ile iğne üretimi yapıyoruz. Firmamızın geliştirdiği iğneleri de üretiyoruz.” İfadelerini kullandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medya fenomenleri  vergi ödeyecek
Sosyal medya fenomenleri vergi ödeyecek
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti