Fiyatların Azaltılması için Et ve Süt Kurumu Harekete Geçti

Et ve Süt Kurumu tarafından kontrol heyetinin görevlendirildiği, 400 bin baş besi ve damızlık hayvan ithalatı yetkisi verildi.Her işletmenin talepte bulunabileceği, en az 60 baş bedelinin yüzde 20'si avans yatırılacak. Üreticilerden talep formu toplayan Et ve Süt Kurumu'na her işletme sahibi en az 60 baş talepte bulunacak

Fiyatların Azaltılması için Et ve Süt Kurumu Harekete Geçti
Bu içerik 675 kez okundu.

Et ve Süt Kurumu tarafından kontrol heyetinin görevlendirildiği, 400 bin baş besi ve damızlık hayvan ithalatı yetkisi verildi.Her işletmenin talepte bulunabileceği, en az 60 baş bedelinin yüzde 20'si avans yatırılacak. Üreticilerden talep formu toplayan Et ve Süt Kurumu'na her işletme sahibi en az 60 baş talepte bulunacak. Et ve Süt Kurumu yaptığı yazılı açıklamada Et ve Süt  Kurumu'ndan yetkililerin kontrol için gönderildiği ve hayvan seçimi için incelemelerin başladığını ve ithalatın büyüklüğünü ve küçüklüğünü işletmelerden gelen talep formu sayısına göre ayarlayacaklarını da belirtti. Alınan karara göre, Et ve Süt Kurumu'na bağlı çeşitli illerde bulunan kombina müdürlüklerine talep formu ile başvurulabilecek. Her işletme ve üretici başvurularında en az 60 baş talep edebilecekler.

60 baş talebinden aşağıda bulunan talep formları kabul edilmeyecek. Talep formları kabul gören işletme ve üreticiler daha sonra Et ve Süt Kurum'u ile sözleşme imzalayarak talep ettikleri hayvan bedelinin yüzde 20'sini avans olarak alabilecekler. Et ve Süt Kurumu İthalat sonrasında hayvanların kontrolden geçeceğini ve 21 gün boyunca sahiplerine verilmeden karantinada kalacaklarını belirtti. Hayvanların kontrol ve karantina süresi boyunca başka bir şahsa satışı mümkün olmayacak. İthal edilen hayvanların satış bedelleri, taleplerin toplanmasından sonra netlik bulacağı söylendi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medya fenomenleri  vergi ödeyecek
Sosyal medya fenomenleri vergi ödeyecek
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti