İslam Kalkınma Bankası'ndan Türkiye'ye 9.2 Milyar Dolar

İslam Kalkınma Bankası (IDB) Başkanı Ahmet Muhammed Ali el-Medeni yaptığı açıklamada İslam Kalkınma Bankası'nın var oluşundan bu güne kadar Türkiye'ye 9.2 milyar dolar finansal destek sağladığını belirtti.

İslam Kalkınma Bankası'ndan Türkiye'ye 9.2 Milyar Dolar
Bu içerik 611 kez okundu.

İslam Kalkınma Bankası (IDB) Başkanı Ahmet Muhammed Ali el-Medeni Türkiye Cumhuriyeti'nin katılım bankacılığı sektörünü canlandırmak amacıyla sarf ettiği çabayı takdir ettiğini ve Türkiye Cumhuriyeti'ne katkıda bulunmanın kendileri açısından bir şeref olduğunun altını çizdi. Ahmet Muhammed Ali el-Medeni İslam Kalkınma Bankası grubu olarak Türkiye Cumhuriyeti’nin kalkınma planlarında uzun vadeli stratejik destek sağladığını belirterek bu bağlamda önemli ölçüde yol kat edildiğini ifade etti.

İslam Kalkınma Bankası olarak Üye Ülke Ortaklık Stratejisi'ni (Member Country Partnership Strategy) başarılı bir şekilde uygulayan ilk ülke olan Türkiye Cumhuriyeti'ne bu konuda sonsuz şükranlarını sunan Ahmet Muhammed Ali el-Medeni ayrıca Türkiye Cumhuriyeti'ne desteklerinin tam olduğunu belirtti. Ek olarak İslam Kalkınma Bankası (IDB) Başkanı Ahmet Muhammed Ali el-Medeni üye ülke ortaklık stratejisi kapsamında Türkiye'ye verilmek üzere 2.2 milyar dolar tutarında finansmanın onaylandığının sinyallerini verdi. Grup olarak kuruluşundan bu yana Türkiye'de 459 proje için 9.2 milyar dolar finansman sağladıklarını belirten İslam Kalkınma Bankası (IDB) Başkanı Ahmet Muhammed Ali el-Medeni Bunun 1.83 milyar dolarlık kısmının 2015 yılında gerçekleştirildiği son 5 yılda ise operasyonların büyük ölçüde büyüyerek 4.5 milyar dolarlık bir hacme sahip olduğunun altını çizdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medya fenomenleri  vergi ödeyecek
Sosyal medya fenomenleri vergi ödeyecek
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti