Çiftçilere Bu Yıl İçerisinde 11 Milyarlık Destek Yapılacak

Tarım Koop Genel Başkanı Özkurnaz '' 11 milyar liralık destek ile bu yıl içinde çiftçilerimizin refah düzeyini arttıracağız.'' dedi.

Çiftçilere Bu Yıl İçerisinde 11 Milyarlık Destek Yapılacak
Bu içerik 559 kez okundu.

Ekonomisi tarıma dayanan illerimizden Çanakkale, Bilecik, Kütahya ve Balıkesir'de bulunan çiftçileri memnun eden açıklamada, ülke genelinde  1,3 milyar liralık desteğin bu ay sonuna kadar verileceği belirtildi. Tarım Kooperatifleri Merkez Birliği (TARIM_KOOP) Genel Başkanı Mehmet Özkurnaz  2015 yılı içerisinde yapılan ekim işlemleri için, desteklerin bir kısmının yapıldığını belirtti. Türkiye'nin tarıma gereken önemi verdiğini belirten Tarım Kooperatifleri Merkez Birliği (TARIM_KOOP) Genel Başkanı Mehmet Özkurnaz '' Bu yıl içinde toplamda 11 milyar liralık tutarında yapılacak olan destek ile çiftçimizin refah düzeyi yükselecek.'' dedi. Çanakkale Ziraat Odası Başkanı İsmail Kaya'da yapılan desteklerin çiftçilerimize büyük oranda yarar sağlayacağını belirtti.

Bilecik Ziraat Odası Başkanı Ahmet Sevinen ise yapılan desteklerin 520 milyon lirasının küçükbaş hayvancılık, 150 milyon lirasının kırsal kalkınma, 450 milyon lirasının ıslah, 105 milyon lirasının buzağı yetiştiriciliği, 20 milyon lirasının sürü yöneticiliği, 15 milyon lirasının ise hayvanların hastalık kontrollerine ve arı yetiştiriciliğine harcanacağını söyledi. Balıkesir Ziraat Odası Başkanı Sami Sözat verilen destekler ile çiftçilerimizin mazot, gübre ve sertifikalı tohumların kullanılabilmesinde büyük imkan tanıyacağını belirtti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medya fenomenleri  vergi ödeyecek
Sosyal medya fenomenleri vergi ödeyecek
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti