Endonezya'da IDB Genel Kurulu Yapılacak

İslam Kalkınma Bankası'nın 41. kez düzenleyeceği Genel Kurulu 15-19 Mayıs tarihleri arasında Endonezya'da yapılacak. Endonezya'da yapılacak Genel Kurul'da, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek Türkiye'yi temsil edecek.

Endonezya'da IDB Genel Kurulu Yapılacak
Bu içerik 584 kez okundu.

İslam Kalkınma Bankasının (IDB) Genel Kurulu her yıl belirli aralıklarda düzenleniyor. İslam Kalkınma Bankası'nın 41. Genel Kurulu bu yıl 15-19 Mayıs tarihleri arasında yapılacak. Genel Kurul Endonezya'nın başkenti Cakarta'da toplanacak. IDB'nin internet sitesinde yapılan açıklamaya göre Cakarta'da 56 ülkenin temsilcileri bir araya gelecek. Yapılan Genel Kurul'da Türkiye'yi temsilen Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek Cakarta'da bulunacak. 7 Aralık 1973'te İslam Konferansı Örgütü üyeleri tarafından kurulan İslam Kalkınma Partisi kurucuları arasında Türkiye'de yer alıyor.

İslam Kalkınma Bankası faaliyetlerine resmi olarak 20 Ekim 1975'te başladı. İslami prensipler çerçevesinde IDB üyeleri ülkeler ve Müslüman toplumların ekonomik olarak desteklenmesi ve kalkınmalarına  yardımcı olunması belirlenen hedefler içerisinde. Kurulduğu yıldan bugüne kadar üyelerine 115 milyar dolar finans desteğinde bulunan IDB, bu desteğin 9,2 milyar dolarını Türkiye'nin kullanması için harcadı. 2014 yılında Ankara ve İstanbul'da ofislerini açan IDB kamuya finans sağladığı kadar özel sektörlere de destekte bulunuyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medya fenomenleri  vergi ödeyecek
Sosyal medya fenomenleri vergi ödeyecek
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti