Google Adsense Başvuru Formu - Adsense Başvuru Nasıl Yapılır?

Günümüzde internetten para kazanmak oldukça popüler bir hale büründü. Birçok kişi ek iş olarak internetten para kazanmanın yollarını denemekten vazgeçmiyor. Bu yöntemlerden biri de Google Adsense. Adsense reklamları ile internetten güvenli şekilde para kazanabilirsiniz. Peki Adsense nedir nasıl üye olunur? Adsense başvuru formu nasıl doldurulur, başvuru formu reddedilirse ne yapmak gerekir, işte detaylar...

Google Adsense Başvuru Formu - Adsense Başvuru Nasıl Yapılır?
Bu içerik 1427 kez okundu.

Günümüzde internetten para kazanmak oldukça popüler bir hale büründü. Birçok kişi ek iş olarak internetten para kazanmanın yollarını denemekten vazgeçmiyor. Bu yöntemlerden biri de Google Adsense. Adsense reklamları ile internetten güvenli şekilde para kazanabilirsiniz. Peki Adsense nedir nasıl üye olunur? Adsense başvuru formu nasıl doldurulur, başvuru formu reddedilirse ne yapmak gerekir, işte detaylar...

Adsense ismini daha önce duymuşsunuzdur. İnternetten güvenli şekilde para kazanmanın yollarından biri de Google Adsense reklamlarıdır.

GOOGLE ADSENSE NEDİR?

Adsense Başvurusu

Adsense Google şirketinin internet üzerinden reklam sağlayarak para kazanılmasına imkan sunan en garanti yöntemlerden biridir. Mevcut Web sitenize reklam panelleri yerleştirerek, sitenize gelen ziyaretçilerin reklamları görmesi ve tıklamasına olanak sağladığınızda bu işlem sonucunda gösterdiğiniz reklam kadar para kazanmış olacaksınız. Sitenizde gösterilen her reklama tıklandığında ücret almaya başlayacaksınız.Bir heyecanla sitemizi kurduk. Tasarımı muhteşem. Adwords ile güzel birde reklma yaptık. Artık bizde sitemizden para kazanmaya rahatlıkla başlayabiliriz. Ama bir dakika peki sitemde yayınlayacağım yazı, resim, vedeo vs. bunları adsense inceler mi?

Bazı içeriklerim alıntı, çoğu resmi Google Resim aramalrından elde ettim. Videolarda youtubedan. İşte bu durum bir site sahibi için sonun başlangıcı. Çok karamsar düşünüyorum, ama dost acı söylermiş.

Adsense için temel kıstas içeriktir. Çünkü Google'a göre özgün içerik ve çalışma. Google sitenizin copy center olmasından inanı hiç hoşlanmaz. Çünkü aynı içeriğin onlarca sitede olması, hırsızlık gibi birşey,Google böyle kabul eder. Zaten Google, bir sitede reklam yayınlayacaksa, site içeriği ile ilgili reklam yayınları yapar. Yani içeriğiniz ne ise reklamınızda ya aynı tarz ya da benzer nitelikte olur.

Bence de işin zaten kırılma noktası bu içerik konusu. Google özgün içerikli web sitelerini baş üstünde tutar. Yani aramalarda üst sıralara çıkarır. Reklamlarını da bu tarz sitelerde yayımlattırır.

Yani adsense başvurusu yapmadan önce, kesinlikle ama kesinlikle içeriğinizi özgün tutun. Kendi bilgi birikimizi ön plana çıkarın. Biraz çaba ile harika içerikler oluşturmak için uğraşın. Yardım alın, resimler çekin, kendi videolarınızı kullanın, profesyonellere danışın ve biraz farklı olun.

İşte o zaman adsense başvurunuzu kısa sürede değerlendirir ve sizinle devamlı çalışmak isteyecektir.

GOOGLE ADSENSE NASIL ALINIR? Adsense alımı

Adsense hesabına sahip olarak internet'ten para kazanmak için, öncelikle bir web siteniz ya da blog sayfanız olmalıdır. Adsense'ye başvuru yaptıktan sonra reklam panellerinizin açıkması ve aktif olmasını beklemeni gerekmektedir.

 

ADSENSE HANGİ DURUMLARDA ONAYLANMAZ? ADSENSE BAŞVUSU REDDEDİLDİ SORUNU NEDİR?

Adsense hesabınızın onaylanmama sebeplerinden en önemlisi, size ait web siteniz veya blog sayfanızın yeni olması duru ile birlikte '' kopya içerik - benzer '' içerik barındırması sonucu red cevabı gelebilir. Adsense hesabı sahibi olabilmek için web sitenize özgün içerikler girmeniz gerekecektir, kopya içerik eklemekten kaçınmalısınız ayrıca daha önemlisi sitenizi güncel tutmanız gerekecek. Adsense başvurunuz reddedildi ise sebepleri arasında bunlar olabilir. En önemli şartlardan biriside web sitenizde mutlaka künye ve gizlilik bildirimlerini yayınlayın.

 

ADSENSE BAŞVURU SÜRECİ NEDİR? ADSENSE BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Başvuru yaparken öncelikle Google'a Adsense yazarak ilgili sayfaya girin ve yönlendirmeleri izleyin, isim soy isim, şirket ismi, web sitenizin uzantısı ''url''si e mailiniz gibi seçenekleri doldurun. Bu başvuru kaydı alındıktan sonra E-Mail'iniz aracılığı ile size bir bildirim gelecektir. Bir süre sonra Adsense hesabı ilk aşamayı geçtiniz şeklinde bir bildirim gelebilir ve reklam panellerinizi oluşturarak, web sitenize yerleştirmeniz istenir.

 

ADSENSE BEYAZ REKLAM SORUNU NEDİR?

Adsense başvurusu yaptıysanız, onaylardan geçtiniz, reklam panelleri oluşturdunuz ve yayınladınız fakat reklamlarınız beyaz gözüküyor neden? Bu durum için üzülmenize gerek yok, web sitenizde bir sorun yok, ya çok fazla reklam yerleşimi yaptınız ya da henüz onay aşamasındasınız. Google Adsense her sayfa için 5 reklam şartı koymuştur, bunların 3 tanesi görüntülü adsense reklamı, 2 tanesi yazılı adsense reklamı olmak zorundadır. En çok karşılaşılan, reklamlarınonaylandı sitemde gözüktü ama sonra yeniden beyaz reklam haline geldi? Adsense'den ret maili aldım? Sorularının çözümü çok basittir.

 

ÖNEMLİ KRİTERLER..

-Özgün içerikler giriniz.

-Web siteniz ya da blog sayfanızdaki toplam içerik en az 300-400 adet olması gerekir.

-Gizlilik koşulları , kullanım şartları ve Künye bölümünü mutlaka sitenizde bulundurun. Ve Adminlerin ziyareçilerin rahatlıkla görebilecekleri yerlere yerleştiriniz.

-Güzel ve berrak bir web sitesi teması edinin, sitenize giren haber ve içeriklere kolayca ulaşabilsiniz.

-Kopya içerikten kaçının ve özgün içerikler girmeye özen gösteriniz

-Telif hakkı ve ilgili içerik kurallarına mutlaka uyun, adsense ve google kural ve şarlarını mutlaka resmi siteden ziyaret ederek dikkatlice okumanızda fayda var.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medya fenomenleri  vergi ödeyecek
Sosyal medya fenomenleri vergi ödeyecek
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti