Cumhurbaşkanı Erdoğan "İslami Finans Çalışmaları Faydalı Olacak"

Cumhurbaşkanı Erdoğan katıldığı zirvede yaptığı açıklamada "İslami finans çalışmaları bize çok ciddi fırsatlar sunacak" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan
Bu içerik 628 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan daimi başkanlığını yürüttüğü İSEDAK’ın İzleme Komitesi 32.Toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Zirveye katılan Cumhurbaşkanlığı Dışişleri Baş Danışmanı Ahmet Yıldız’da Erdoğan’ın konuşmasında ki satır başlarını tekrar hatırlatarak 57 üye ve 5 gözlemciye karşı 13.İslam Zirvesinin önemine vurgu yaptı.

13.İslam Zirvesinde alınan kararlarla birlikte İslam ülkeleri arasında iş birliğinin ve ekonomiksel faaliyetlerini artı değer kazanacağını belirten Erdoğan önümüzdeki 10 yıllık süreç içerisinde ki adımları yeni eylem planı çerçevesinde tasarladık dedi. Tasarlanan programının sağlıklı bir şekilde hayata geçirilmesi için herkese ayrıca görev düştüğünü belirten Erdoğan, İslami finans çalışmaları bize çok ciddi fırsatlar sunacak dedi ve ekledi: “Anlaşmanın fiilen uygulanması için gerekli idari düzenlemelerin en kısa sürede sonuçlanmasıyla üye ülkelerimizin anlaşmanın getireceği avantajlardan istifade etmeye başlayacaklarını ümit ediyorum. Tüm ilgili üye ülkelerimizi, anlaşmaya ilişkin hazırlıklarını en yakın zamanda tamamlayarak, bu önemli sistemin parçası olmaya davet ediyorum.“

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medya fenomenleri  vergi ödeyecek
Sosyal medya fenomenleri vergi ödeyecek
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti