Petrol Fiyatları Yükselişte

Petrol fiyatlarında yaşanan artışlardan sonra Brent petrol varil fiyatı 49 doların üzerinde seyrediyor.

Petrol Fiyatları Yükselişte
Bu içerik 1161 kez okundu.

Brent petrolün varil fiyatı 49 dolar seviyelerinin üzerinde seyrediyor. Dün gün içerisinde en düşük 48.55 doları gören Brent petrolünün varil fiyatı artış göstermeye başladı. Amerika Birleşik Devletleri'nde açıklanan enflasyon ve sanayi üretimi verileri beklenen değerlerin üzerinde bir artış gösterdi. Yapılan bu açıklamadan sonra Brent petrolün varil fiyatı 49.70 dolar seviyelerine kadar. Yaşanan bu artıştan sonra Brent petrolün varil fiyatı günü 49.54 dolar seviyelerinde tamamladı. Asya piyasalarında Brent petrolün varil fiyatı yeni güne düşüşle başladı. Öğle saatlerinden itibaran Brent petrolün varil fiyatı Asya piyasalarında 49,05 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Analistlerin yaptığı açıklamalarda, küresel piyasalardaki risk iştahının azalması ve dolar fiyatlarındaki artışa rağmen Brent petrolün varil fiyatının 49 doların üzerinde seyrettiğini ifade ediyor. Analistlere göre, Kanada'da çıkan ve hala devam eden büyük yangının petrol fiyatı üzerinde bulunan satış baskısını azalttığı belirtiliyor. Federal Açık Piyasa Komitesinin (FOMC) Nisan toplantısı hakkında açıklayacağı tutanakların petrol fiyatları üzerinde belirleyici bir etken olacağı düşünülüyor.

Dün Batı Teksas türü ham petrolün varil fiyatı 48.74 dolara kadar çıkarak son 7 ayın en yüksek fiyatını görmüştü. Bugün öğle saatleri itibariyle Batı Teksas ham petrolünün varil fiyatı 48.20 dolar düzeylerinde seyrediyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medya fenomenleri  vergi ödeyecek
Sosyal medya fenomenleri vergi ödeyecek
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti