Antik Mektup Rekor Fiyata Satıldı

Çince el yazması mektup açık arttırma ile satışa sunuldu. Açık arttırmada 32 milyon dolara satıldı. 936 yıl önce Çinli bilge Zeng Gong'un kendi yazdığı mektup açık arttırmaya çıkarıldı. Bu zamana kadar açık arttırmalarda en yüksek fiyata satılan Çin el yazması mektup oldu. Çin'in başkenti olan Pekin'de bir açık arttırma gerçekleştirildi.

Antik Mektup Rekor Fiyata Satıldı
Bu içerik 1144 kez okundu.

Çince el yazması mektup açık arttırma ile satışa sunuldu. Açık arttırmada 32 milyon dolara satıldı.

936 yıl önce Çinli bilge Zeng Gong'un kendi yazdığı mektup açık arttırmaya çıkarıldı. Bu zamana kadar açık arttırmalarda en yüksek fiyata satılan Çin el yazması mektup oldu. Çin'in başkenti olan Pekin'de bir açık arttırma gerçekleştirildi.

Açık arttırmada 11. yüzyıla ait Çinli bilge Zeng Gong'un yazmış olduğu mektup yer aldı. Yüzyıllık mektup açık arttırmada rekor bir fiyata satıldı. Guardian Müzayede Evi'nde satışa sunulan Çinli bilge Zeng Gong'a ait olan mektup 207 milyon yuana satıldı. Bu paranın yaklaış ederi 32 milyon dolar.

Zeng Gong'un 936 yıl önce yazmış olduğu bu mektup o dönemlerden günümüze ulaşan birkaç belgeden biri. Bu güne kadar açık arttırmalarda satılan en yüksek fiyatlı eser olmayı başaran Çin el yazması 32 milyon dolara alıcı buldu.Mektubu rekor fiyata Çinli film yapımcısı Wang Zhongjun'un satın aldığı açıklandı. M.S. 960 ve 1279 yılları arasında yaşayan Song Hanedanı'nın en önemli yazarlarından olan Zeng mektubu bir arkadaşına yazmıştı. Mektupta, karşılaştığı siyasi sorunları anlatıyor ve tecrit edildiğinden bahsediyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medya fenomenleri  vergi ödeyecek
Sosyal medya fenomenleri vergi ödeyecek
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti