ABD Borçlarını Açıkladı

ABD Hazine Bakanlığından borçlar hakkında açıklama yapıldı. Suudi Arabistan ilk defa ülke bazında ülke bazında değerlendirilirken, listede Türkiye de yer aldı.

ABD Borçlarını Açıkladı
Bu içerik 683 kez okundu.

 

Suudi Arabistan'ın elinde bulunan ABD devlet senedi tutarı, ABD Hazine Bakanlığı tarafından ilk defa açıklandı. Yapılan yazılı açıklamaya göre 2016 Mart tarihi itibariyle 116,8 milyar dolar değerinde olan ABD devlet senedi Suudi Arabistan'ın elinde bulunuyor. ABD tarafından yapılan bu açıklamaya göre Suudi Arabistan bu rakamla ABD devlet senedine sahip 13. ülke olarak yerini aldı. Ocak ayı içerisinde Suudi Arabistan'ın ABD'den alacağı para 123,6 milyar dolara çıkarak rekor kırdı.

Yabancıların Elindeki ABD Senetleri adındaki rapor, 1974 yılından bu güne kadar ABD Hazine Bakanlığı tarafından açıklanıyor. Açıklanan raporda bu güne kadar Suudi Arabistan'a ülke bazında yer verilmiyordu. Suudi Arabistan, petrol ihracatçıları grubu içerisinde yer alıyordu. 2016 Mart ayı itibariyle ABD'nin en fazla borcu bulunduğu ülke ise Çin. ABD'nin Çin' toplamda 1 trilyon 244 milyar dolar borcu var. Çin'i takip eden ülkeler ise, 1 trilyon 137 milyar dolar Japonya ve 265 milyar dolar ile Cayman Adaları.

ABD Hazine Bakanlığı tarafından açıklanan bu listede Türkiye de yer alıyor. ABD'nin borçlu olduğu ülkeler sıralamasında Türkiye 52 milyar dolarla 24. sırada yer alıyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medya fenomenleri  vergi ödeyecek
Sosyal medya fenomenleri vergi ödeyecek
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti