TKBB Başkanı Değişti

Türkiye Katılım Bankaları Birliği başkanı değişti. Yeni yönetim kurulu başkanı Albaraka Türk Genel Müdürü Dr. Fahrettin Yahşi oldu. Türkiye Katılım Bankaları Birliği ( TKBB) yöneetim kurulu başkanı Albaraka Türk Genel Müdürü Dr. Fahrettin Yahşi oldu. Fahrettin Yahşi yeni görevini Osman Çelik'ten dün itibariyle devraldı.

TKBB Başkanı Değişti
Bu içerik 920 kez okundu.

Fahrettin Yahşi, Türkiye'de katılım bankacılığı tarafından gösterilen performansın oldukça iyi olduğunu ifade etti. Yahşi sözlerine, ''Türkiye'de nitelik ve rakamsal konular ele alındığında katılım bankacılığı başarılı bir grafik çiziyor ve gün geçtikçe gelişiyor. Bankacılık sektörüne yeni girişler söz konusu. Yurtdışı tarafından da detaylı ve dikkatli bir şekilde izlenmekteyiz. Mutluluk veren bu gelişmelerle birlikte TKBB yönetimi olarak görevimi en iyi şekilde yapıp daha da ileriye gideceğiz. Bünyemizde bulunan bütün üyelerimizin katkı ve destekleriyle 2025 yılında ulaşmayı hedeflediğimiz %15'lik pazar payına emin adımlarla ilerlemek istiyoruz'' diyerek devam etti.

 

Bünyesindeki 6 üyesi ile birlikte bugün tam 10 yılı geride bırakan TKBB, katılım bankacılığı sektörünün büyümesi için çaba sarf ediyor.  Sektördeki rekabet gücünün sağlıklı ve güvenilir bir ortamda gerçekleşmesini sağlıyor. Dünya standartlarına uygun bir şekilde finansal ürünler ve hizmet sunulması konusunda büyük çalışmalar gerçekleştiriyor.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medya fenomenleri  vergi ödeyecek
Sosyal medya fenomenleri vergi ödeyecek
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti