Digiturk Satılıyor - Lig Maçları Gelecek Yıl Hangi Kanalda Olacak?

Digitürk İcra Kurulu Başkanı Ümit Önal tarafından yapılan açıklamada firmanın BelN Sports isimli şirkete satılmasında sona gelindiğini, konuyla ilgili gerekli açıklamaların TMSF tarafından yapılacağını ifade etti. Digiturk satılıyor mu, lig maçları gelecek sene hangi kanalda olacak, işte detaylar...

Digiturk Satılıyor - Lig Maçları Gelecek Yıl Hangi Kanalda Olacak?
Bu içerik 1248 kez okundu.

Digitürk İcra Kurulu Başkanı Ümit Önal tarafından yapılan açıklamada firmanın BelN Sports isimli şirkete satılmasında sona gelindiğini, konuyla ilgili gerekli açıklamaların TMSF tarafından yapılacağını ifade etti. Digiturk satılıyor mu, lig maçları gelecek sene hangi kanalda olacak, işte detaylar...

Digiturk Satılıyor - Lig Maçları Hangi Kanalda Olacak?
Şirketin İcra Kurulu Başkanı Ümit Önal, Digiturk’ün Katarlı “BeIN Sports”a satışına ilişkin sürecin tamamlanmasına yaklaştıklarını, bu konudaki açıklamayı TMSF’nin yapacağını kaydetti. Digiturk’ün satışı konusunda bir yılı aşkın süredir görüşmelerin devam ettiğini vurgulayan Önal, “Bu görüşmelerde ön bağlayıcı protokol imzalandı ve karşılıklı protokol  şartlarının yerine getirilmesi beklendi. Bu şartların tamamı yerine geldi diyebiliriz. Şu an satışın tamamlanması için artık çok yakın bir zamandayız. Öyle zannediyorum satış konusunu organize eden TMSF, satış gerçekleştiğinde kamuoyuna açıklama yapacaktır. Satış sürecinin tamamlanmasına çok yakınız diyebiliriz” ifadelerini kullandı.
Türk futboluna 15 yılda 4 milyar dolarlık kaynak aktardıklarını  ifade eden Önal, gelecek dönem futbol yayın ihalesi konusuna ilişkin de şunları söyledi:
Kesintisiz izlenmeli
“Şu an yasa değişikliği gerçekleşmezse ihaleyi Türkiye Futbol Federasyonu yapacak gibi görünüyor. Kulüpler Birliği Yasası çıkarsa, ihaleyi Kulüpler Birliği’nin yapması da söz konusu. Doğrusu bizim için ihaleyi kimin yaptığından çok, ihalenin Türkiye’deki futbol endüstrisi ve futbol ekonomisinin bütün unsurlarıyla kuşatıldığı,  gerçek zeminler üzerine oturtulmuş parasal koşullardaki sözleşmeyle  yapılması önemli. Türk izleyicisi kesintiye uğramadan bu maçları bundan sonra da yüksek kalitede, sürdürebilir şekilde almaya devam etmeli.” 

4K yayına  başlayacak

Digiturk, VR teknolojisiyle maç ve televizyon yayını için test çalışmalarına başladı. İcra Kurulu Başkanı Ümit Önal, “sanal gerçeklik”  olarak adlandırılan, 360 derece çekimlerin özel gözlüklerle izlendiği teknolojiyi Türk seyircisine kazandıracaklarını söyledi. 
Önal, her hafta bir futbol bir de basketbol maçını 4K teknolojisiyle internet ve uydu üzerinden izleyiciye ulaştıracaklarını dile getirerek, “Ürettiğimiz içerik SamsungStore’da yer alacak. Yani SamsungStore ile birlikte ortak içerik üretiyoruz” diye konuştu. Digitürk, belgesel konusunda da test çekimleri yapıyor. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medya fenomenleri  vergi ödeyecek
Sosyal medya fenomenleri vergi ödeyecek
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti