Selena Gomez Kemoterapiyi Hangi Hastalık Yüzünden Görmeye Başladı ?

ünlü sanatçı Selena Gomez Lupus hastalığı yüzünden kemoterapi görmeye başladı. Şarkıcı Justin Bieber ile yaşadığı ilişki ile adını duyuran 23 yaşında ki Gomez tedaviye başladı. Selena Gomez hayranlarını ü

Selena Gomez  Kemoterapiyi Hangi Hastalık Yüzünden Görmeye Başladı ?
Bu içerik 1418 kez okundu.

Ünlü sanatçı Selena Gomez Lupus hastalığı yüzünden  kemoterapi görmeye başladı. Şarkıcı Justin Bieber ile yaşadığı ilişki ile adını duyuran 23 yaşında ki Gomez tedaviye başladı.

Selena Gomez hayranlarını üzen bir not paylaştı ve Lupus hastalığı yüzünden kemoterapi görmeye başladığını söyledi. Kendini kapalı kapılar ardında güvende tuttuğunu söyleyen Selena Gomez yeniden bir şeyler düzelene kadar ortaya çıkmayacağını söyledi. Bu durumu aslında kimseye açıklama istemeyen  ve kendisini eve kapattığını söyleyen Gomez sosyal medyada bir kampanya başlatılarak destek verildi. Bu kampanya  #WeAreHereForYouSelena ise bu başlıkla duyuruldu.

Bu süreç içinde eski sevgilisi Justin Bieber Selena Gomez destek vermesi bekleniyor. Mutlu bir birliktelik geçiren çift ayrıldıktan sonra dedikodular bitmemişti. Kemoterapi sürecinde ise  Gomez ünlü şarkıcadan destek gelmesi en çok Gomez fanlarını sevindirecek.

 

Lupus Hastalığı Nedir ve Belirtileri Nelerdir ?

Lupus hastalığı, bağışıklık sisteminin bozulması ile meydana gelen rahatsızlıklar silsilesidir.. Eklem ağrılarıyla birlikte yön bulan bu hastalık 20-40 yaş arası kadınlarda sıkça görülmektedir. Yapılan araştırmalar Lupus hastalarının %80’inin kadın olduğunu ortaya koymaktadır. Bu hastalığın temel nedeni ya da nelerin bu hastalığa sebep olduğu henüz tam olarak netleştirilememiştir…

Farklı durumlarda kullanılan bazı ilaçların Lupus hastalığının belirleyici olduğu düşünülmektedir,bu ilaçlardan bazıları şunlardır: Klorpromazin, hidralazin, izoniyazit, metildopa, prokainamit ve kinidin… Lupus hastalığının öldürücü bir yönü vardır,kalpte,böbrekte oluşturduğu iltihaplar tedavi konusunda geç kalınırsa ölüme neden olabilir. Hastalığın şiddeti bünyeye göre değişiklik gösterir,kimi vakalar ciddi kimi vakalar ise hafiftir. Lupus hastalığı en büyük hasarı böbrekler üzerinde sağlamaktadır. Lupus hastalığının tedavisinde kullanılan ilaçlar yan etkileri nedeniyle bir başka hastalığa da yol açabilir bu yüzden tedavi doktor kontrolünde ve düzenli bir şekilde gerçekleştirilmelidir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medya fenomenleri  vergi ödeyecek
Sosyal medya fenomenleri vergi ödeyecek
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti