Memurların yıllık izin yasaklandı peki ne zaman kaldırılacak?

Başbakan Binali Yıldırım'ın “Artık normalleşmeliyiz” sözünden sonra, gelecek haftadan itibaren uygulamaya geçmesi beklenen kararları, parti yöneticilerine duyurdu. Binali Yıldırım "Memur izinlerine getirilen yasak kısa zamanda kalkacak. Pazartesiden sonra kışlaların önünde bulunan iş makineleri çekilecek” dedi.

Memurların yıllık izin yasaklandı peki  ne zaman kaldırılacak?
Bu içerik 2080 kez okundu.

Toplantılarda OHAL dolayısıyla çıkartılan Kanun Hükmünde Kararnameler (KHK) konuşuldu, bu kararnamelerin Meclis’te yasalaşması hakkında hukuki tartışma bile  yapıldı.Kimi MKYK üyeleri, “KHK’ların görüşülmesi zorunlu” diyorken, kimileri de tersi görüşü beyan etti.Binali Yıldırım, “Şimdi KHK’leri 30 günün içinde Meclis’e yönlendireceyiz.Ekim ayında yeniden açıldığında da tekrar görüşülür.Cumhuriyet Halk Partisi başta olmak üzere muhalefet partilerinin, özellikle TSK’nın yapılanmasıyla ilgili önerileri olacak” diye açıkladı.
 
Başbakan Binali Yıldırım, Meclis çalışmaları konuşulurken “Artık yeni bir düzenleme falan gönderilmesin. Meclis de bir an önce çalışmalarını bitirsin. Acil olan gündemi gelecek hafta tamamlayıp tatil yapsın. Memur izinleri ise kısa zamanda serbest kalacak. Pazartesiden itibaren kışlaların önünden iş makineleri çekilmesini planladık” diye konuştu.Binali Yıldırım toplantı sırasında , Cumhuriyet Halk Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisi  liderleriyle yaptığı görüşmeler sonucunda da bilgiler verdi.Binali  Yıldırım, “Mini bir anayasa değişikliği yapılması konusunda mutabık kaldık. Sayın Kılıçdaroğlu yapmış olduğumuz görüşmemizde, ‘Eğer başkanlık sistemi getirecekseniz baştan söyleyeyim biz karşıyız’ diye konuştu. Ben de ‘O zaman siz de savunmuş olduğunuz parlamenter sistemi önerin ki  iki ayrı paket olarak sunalım’ dedim. Ancak sıcak bakmadıklarını biliyorum” diye açıklama yaptı.Binali Yıldırım da muhalefetle görüşmelerin sorumlusu olarak Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli’yi görevlendirdiğini, alacakları kararları ise muhalefetle paylaşacağını söyledi.

 

binali yıldırım memurlar ohal memur izinleri chp mhp ak parti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medya fenomenleri  vergi ödeyecek
Sosyal medya fenomenleri vergi ödeyecek
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti