Konut kredisi faizleri son durum ne ? Faizler düşecek mi?

Sektörde faaliyet göstermekte olan büyük bankalar ile (TBB) Türkiye Bankalar Birliği ile (TKBB) Türkiye Katılım Bankaları Birliği'nin yöneticileri, bugün Akben başkanlığında İstanbul'da bir araya gelmek üzere anlaştılar.

Konut kredisi faizleri son durum ne ? Faizler düşecek mi?
Bu içerik 1178 kez okundu.

BDDK Başkanı olan Mehmet Ali Akben Ankara'da da Finansal İstikrar Komitesi toplantısının gerçekleştiğini anımsatarak , söz konusu olan toplantıda oluşan verileri takip ettiklerini ayrıca 15 Temmuz'dan bu yana  uygulamış oldukları politikanın durumuna baktıklarını ve yeni şeylerin gerekli olup olmadığını incelediklerininden söz etti.
 
"Kararlar gayet isabetli olmuş" diyen Mehmet Ali Akben, bunun yanında rakamlar ile kredilere de üstünden geçtiklerini, burada da herhangi bir olumsuzluğun gözüne çarpmadığını ifade etti.

Mehmet Ali Akben, bugün bankacılık sektörünün  üst düzey yöneticileriyle İstanbul'da toplantı yapmak üzere bir araya geleceklerini, söz konusu toplantının kararını geçtiğimizgün aldıklarını söyledi.

Vatandaşlar ile hükümetin gösterdiği bu milli duruş ve seferberliği bankalarında göstermesini beklediklerini söyleyen Mehmet Ali  Akben, toplantıya sistemik öneme sahip, ilk 10'da olan  büyük bankaları davet ettiklerini, ayrıca TKBB ve TBB yöneticilerinin de toplantıda hazır bulunacağını açıkladı.
Mehmet Ali Akben, "İngiltere, dün çok uzun yıllardan bu yana  indirmediği bir faiz oranını indirmiş bulunuyor. Büyümeye bizde destek bekliyoruz. Ülkenin kurtuluşunun büyüme ile olduğunu savunuyoruz. Burada da ayrıca bireysel tarafta, konut tarafında, şirketlerin kredilerle desteklenmesini ve  faizler konusunda aşağı doğru bir ilerleme olmasını talep ediyoruz. Bunları da bugün konuşup değerlendireceğiz" şeklinde ifade etti.

konut kredisi kredi faizleri banka
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medya fenomenleri  vergi ödeyecek
Sosyal medya fenomenleri vergi ödeyecek
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti