Sözleşmeli öğretmenlerin maaşı ne kadar ?

Sözleşmeli öğretmenlerin maaşları merak konusu olmuştu, Milli Eğitim Bakanı Yılmaz tarafından bu konuya açıklık getirildi.

Sözleşmeli öğretmenlerin maaşı ne kadar ?
Bu içerik 799 kez okundu.

Yılmaz bu konu hakkında ayrıca, Paralel Devlet Yapılanması'na ait özel okulların kapatılması ve öğrenci nakil işlemleriyle alakalı önemli açıklamalarda bulundu.

 

Kapatılan özel okullardan öğrencilerinin nakil ve diğer işlemleriyle alakalı bilgi veren Yılmaz, “PDY’nin darbe girişiminde bulunmasının ardından, bu kurumlarda öğrenim gören öğrencilerin hızlı bir şekilde bu okullardan ayrılmasına sebep oldu. Birkaç gün içerisinde binlerce öğrenci terör örgütüne ait bu kurumlardan ayrılmak zorundan kaldı  ve yüzlerce öğrencinin bu kurumlardan çıkışı hala devam etmekte. PDY’ye ait okullarda 138 bin öğrenci bulunuyordu.

 

Bu öğrenciler içinde Bakanlığımız bütün çalışmalarını başlatmış bulunuyor. Nakil ve puan sistemi ile devlet okullarına bu öğrencilerin nakillerini gerçekleştirmeyi düşünüyoruz. Çocukları mağdur etmemek ana ilkemizdir. Bu anlamda bütün tedbirleri almış bulunmaktayız. Hiçbir öğrencimiz bu yapının okullarından ayrılması sebebiyle mağdur duruma düşmeyecektir.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medya fenomenleri  vergi ödeyecek
Sosyal medya fenomenleri vergi ödeyecek
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti