1 milyon çalışanı ilgilendiren açıklama geldi

TESK Genel Başkanı Palandöken, "İş sağlığı ve güvenliği uygulaması 1 Temmuz 2017'ye uzatılacak. Bu sayede 1 milyon işyeri ve 4,2 milyon çalışanı kapsayan uygulamada süre kazanılmış olacak" dedi.

1 milyon çalışanı ilgilendiren açıklama geldi
Bu içerik 718 kez okundu.

 

 

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı olan Bendevi Palandöken, iş sağlığı ve güvenliği uygulama süresinin 1 Temmuz 2017'ye uzatıldığını, bu sayede de  1 milyon işyeri ve 4,2 milyon çalışanı kapsayan uygulamada süre kazanılacağını söyledi.

Az tehlikeli sınıfta yer alan, 50'den az çalışanı olan işyerlerinde uyum sağlanmasına zaman verilmesi için uygulama süresinin 1 yıl daha uzatılmasını olumlu bakan Palandöken, "İş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinin sunulması amacıyla işverene, çalışanlar arasından iş güvenliği uzmanı ile işyeri hekimiyle diğer sağlık personeli görevlendirme de yükümlülüğü getirmişti. Yoksa bu hizmeti ortak sağlık ve güvenlik birimlerinden hizmet alarak yerine getirmesi gerekiyordu. Yeterli hizmet alınamaması ve görevli bulunamaması, kamu kurumlarında uygulamada yaşanan sorunların giderilmesi, esnaf ile sanatkarımızın uyum sağlaması için süre 01 Temmuz 2017 yılına kadar uzatıldı. Böylece 1 milyon işyeri ve 4,2 milyon çalışanı kapsayan uygulamada süre kazanılmış oldu" açıklamasına ekledi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medya fenomenleri  vergi ödeyecek
Sosyal medya fenomenleri vergi ödeyecek
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti