Maaşların geri alınmasıyla ilgili hüküm yok

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olan Süleyman Soylu, KHK ile memuriyetini bırakmasına karar verilenlerin, şimdiye kadar aldıkları maaşların geri alımına ilişkin hüküm bulunmadığını açıkladı.

Maaşların geri alınmasıyla  ilgili  hüküm yok
Bu içerik 961 kez okundu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, hükümet tarafından çıkarılmış olan  son kanun hükmünde kararname (KHK) ile memuriyetten ayrılmasına karar erilen insanların , şuana  kadar aldıkları maaşların geri alımına ilişkin hüküm bulunmadığını açıkladı.

 

Geçen  ay gerçekleşen darbe girişimi sonrasında hükümetin yürüttüğü soruşturmalar seyrini devam ettirirken , çok sayıda kamu görevlisi ve TSK mensubu "Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile bağlantılı oldukları" nedeniyle görevden alınıyor. Başbakan Yardımcısı ile Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş da Pazartesi günü yapmış olduğu açıklamada, 2010 yılındaki Kamu Personeli Seçme Sınavı'nda (KPSS) soru çaldığı tespit edilenlerin memuriyetini kaybedeceğini açıklamıştı.Bu açıklamadan sonra çıkan haberler de memurların şuana kadar aldıkları maaşlarını devlete faizi ile geri ödeyecekleri yazıldı ancak Bakan Soylu bu konuyla ilgili hüküm bulunmadığını bir kez daha açıkladı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medya fenomenleri  vergi ödeyecek
Sosyal medya fenomenleri vergi ödeyecek
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti