Akıncılar’ı uzay üssü yapalım teklifi geldi

Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir, 15 Temmuz darbe girişiminin merkezi haline gelen Akıncılar Üssü’nün Ankara Uzay ve Havacılık İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’ne dahil edilmesini teklif etti.

Akıncılar’ı uzay üssü yapalım teklifi geldi
Bu içerik 754 kez okundu.

15 Temmuz darbe girişiminin merkezi olan  Akıncılar Üssü’ne sürpriz bir talip çıktı. Ankara Uzay ve Havacılık İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin ortaklarından Ankara Sanayi Odası, üssün bir bölümünün de Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Kanal İstanbul’dan sonra en önemli yatırım projesi  olan  bölgeye verilmesini teklif edildi . Ankara Sanayi Odası Başkanı (ASO) Nurettin Özdebir, Erdoğan’ın başbakanlığı döneminde ise  2011 yılında açıkladığı projelerden Ankara Uzay ve Havacılık İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde önceki 5 yıl içinde bir çivi bile çakamadıklarını dile getirdi.

 

Uzay ve havacılık alanında yerli sanayiyi desteklemek aynı zamanda  yerli ve yabancı firmaları bir araya getirerek sinerji sağlamak, yüksek katma değerli ürünler üretip ve ihracatı arttırmak için kurulan OSB’de 5 yıl geçti, bürokratik işlemlerle uğraşmaktan inşa aşamasına hala geçemedik. Hem de başbakanın çılgın projesi olmasına karşın. Sadece geçici bir bölge müdürlüğü yapabildik. Hazine’den 300 hektar aldık, 400 hektarı da şahıslardan alarak kamulaştıracağız.Diye konuştu

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medya fenomenleri  vergi ödeyecek
Sosyal medya fenomenleri vergi ödeyecek
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti