Öğretmenleri sevindiren haber geldi

Şubat’ta 30 bin öğretmen alan, Eylül’deki 15 bin atama için de düğmeye basan MEB, üçüncü adım için hazırlanıyor. Aralık’tan önce 15 bin atama daha gerçekleşecek.

Öğretmenleri sevindiren haber geldi
Bu içerik 1017 kez okundu.

Milli eğitim Bakanlığı (MEB), 2016'da 3 kez öğretmen ataması yaparak Cumhuriyet tarihinin 1 yılda en fazla öğretmen alımını gerçekleştirmiş olarak. Şubatta 30 bin öğretmen ataması yapan MEB, Eylül ayının sonunda 15 bin öğretmen ataması yapmak için mülakatlara başladı. Takvim'den Safure Cantürk'ün haberine dolayında yılın son öğretmen ataması da Aralık ayından önce yapılacağı duyuruldu. Böylelikle MEB'in 1 yıl içinde 60 bin öğretmen ataması yapmış olması düşünülüyor.

MEB, Eylül'ün sonunda yapılacak olan 15 bin sözleşmeli öğretmen ataması için illerde mülakat görüşmelerine başladı bile. Yeni atanacak öğretmenlerin çoğunluğu öğretmen ihtiyacı olan Doğu ve Güneydoğu'ya gönderilecektir. MEB, yılın son öğretmen atamasını da ihraç edilen FETÖ'cü öğretmenlerin yerine yapacağını açıkladı. MEB'de şu ana kadar 31 bin 500 öğretmen FETÖ soruşturması adı altında açığa alındı. Soruşturmaları tamamlanıp ihraç edilecek öğretmenlerin yerine MEB yeni öğretmen alımı için çalışma başlatacak. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medya fenomenleri  vergi ödeyecek
Sosyal medya fenomenleri vergi ödeyecek
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti