Bakan Zeybekci ve iş dünyasına yoğun ilgi

Darbe girişiminin ardından Avrupa’da oluşan ‘olumsuz’ Türkiye algısını düzeltmek amacıyla harekete geçen Türk iş dünyası ile hükümet, Hollanda’da mevkidaşlarıyla buluştu.

Bakan Zeybekci ve iş dünyasına yoğun ilgi
Bu içerik 796 kez okundu.

Ekonomi Bakanı olan Nihat Zeybekci ile Türk iş dünyasının temsilcileri birlikte çıktıkları ‘algı düzeltme’ turunun dördüncü durağı olan Hollanda’da oldukça yoğun bir ilgiyle karşılandı. Hollanda’nın en büyük şirketleri ile basına kapalı toplantı düzenleyen Türk heyetine ev sahipliği de  yapan Hollanda Sanayi ve İşverenler Konfederasyonu Başkanı Hans de Boer, “İyi ki geldiniz, sizi dinlemek isteriz. Ayrıca işadamlarımızın sorularını da yanıtlayın rica ediyoruz” diyerek başladığı sözlerini,

“Türkiye’nin çok etkileyici bir ekonomik performansı var ve bizim de bu konu ile ilgili Türkiye ekonomisinden çok yüksek beklentilerimiz olacaktır. Yaklaşık 6 milyar dolarlık ticaretimiz ile karşılıklı önemli yatırımlarımız da mevcut. Darbe girişimi Türkiye’yle ilgili kafa karışıklıklarına sebep oldu ve haliyle zihinlerde çok sorular uyandırdı. Türkiye’de neler oluyor” şeklinde bitirdi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medya fenomenleri  vergi ödeyecek
Sosyal medya fenomenleri vergi ödeyecek
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti