Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Merkez'e faiz teşekkürü

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, faizleri çeyrek puan indiren Merkez Bankası’na teşekkür ederek, “Ekonomide faiz indirimi başta olarak olumlu haberler peş peşe geliyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Merkez'e faiz teşekkürü
Bu içerik 819 kez okundu.

Recep Tayyip Erdoğan, engelli vatandaşların kamu kurum ile kuruluşlarına yerleştirilmelerine ilişkin atama ve kura töreninde ataması yapılan 6 bin 113 engelli kamu personeline görevlerinin hayırlı olmasını diledi. “Sizler birer kader mahkumu değilsiniz, sizler her şeyinizle, aklınızla, zekanızla, alın terinizle, bileğinizle, ürettiklerinizle ise bu ülkenin kalkınmasına katkıda bulunacak insanlarsınız” diyen Erdoğan, şu şekilde konuştu:

“Engelli vatandaşlarımızın atamasını yapıyoruz. 14 yıl öncesinden daha geri gidelim.Türkiye’de böyle bir mantık, anlayış var mıdır? Engelli kardeşlerimizin devlette görev almak gibi bir mekanizma var mıdır; adeta sıfır noktasındaydı. Ama biz geldik hemen bunu tırmandırmaya çalıştık. Özel sektör burada biraz ağır hareket etmekte. Onun için bakanlarımdan rica ediyorum özel sektörü daha da sıkıştırmaya uğraşıyoruz. Devlet yüzde 3’lere varıyorsa onlar en az onun kadar istihdamda, biz parasını verelim kusura bakmasınlar biz sizlerden burada belli bir sadaka değil orada katkıda bulunmak için onuruna şahsiyetine saygı göstermek suretiyle istihdam istiyoruz.”dedi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medya fenomenleri  vergi ödeyecek
Sosyal medya fenomenleri vergi ödeyecek
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti