Dumankaya’da patronların mal varlığına el mi konuldu ?

FETÖ’ye finansal destek sağladıkları iddialarıyla Dumankaya İnşaat’ın sahibi ile ortakları Halit Dumankaya, Necla Dumankaya, Uğur Dumankaya, Barış Değer Dumankaya, Ayla Dumankaya ve Semih Serhat Dumankaya’nın tüm mal varlıklarına el konulduğu söyledi.

Dumankaya’da patronların mal varlığına el mi konuldu ?
Bu içerik 925 kez okundu.

ANADOLU Cumhuriyet Başsavcılığınca Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) "himmet" adı altında finansal destek sağlandığı iddiasıyla açılan soruşturma kapsamında,Dumankaya İnşaat'ın sahibi ile ortakları olan 6 şüphelinin tüm mal varlıklarına el konulması kararı verildi.

Talebi değerlendiren Sulh Ceza Hakimliği'nin kararında ise  dosya kapsamında yer alan şüphelilerin organize şekilde hareket ettikleri, ikna ettikleri bazı iş adamları ile esnafa Bank Asya da hesap açtırdıkları, Türkiye çapında toplanan himmet, burs, kurban, abonelik paralarını bu iş adamları ile esnafın hesaplarında toplanmasını sağladıkları açıkladı. Kararda ayrıca hesap sahibinden vekaletname ya da rızası olduğuna dair belge alan şüphelilerin bu hesaplardan çektikleri paraları örgütün faaliyeti çerçevesinde de kullandıkları, tüm eylem ve işlemlerin örgütün talimatlarıyla yapıldığı dikkatleri çekti.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medya fenomenleri  vergi ödeyecek
Sosyal medya fenomenleri vergi ödeyecek
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti