Bayramda adalar yüzde yüz dolacak

Avşa, Cunda, Gökçeada ve Bozcaada'daki turistik tesisler, 9 gün olarak açıklanan Kurban Bayramı'nı yüzde 100 dolulukla geçirecek - Kış nüfusu 2 bin 500 civarı olan Avşa Adası'nın bayram döneminde 100 bin, Cunda Adası'nın ise tam 20 binden fazla yerli turisti ağırlayacak gibi duruyor

Bayramda adalar yüzde yüz dolacak
Bu içerik 825 kez okundu.

Kuzey Ege ile Marmara adlarındaki turistik tesislerin 9 gün olarak açıklanmış olan  Kurban Bayramı'nı yüzde 100 dolulukla geçirmesi ve Avşa Adası'nın kışın 2 bin 500 civarında olan nüfusunun de 40 kat artışla 100 binin üzerine çıkacak gibi duruyor.

Marmara Adalar Belediyesi Başkanı Süleyman Aksoy, AA muhabirine yaptığı açıklamaya göre , Kapıdağ Yarımadası'nın uzantısında oluşan adalar grubunda yer almış olan Marmara Bölgesi'nin en önemli turizm merkezlerinden Avşa Adası'nın yaşanan bazı gelişmelere karşın yaz dönemini iyi geçirdiğini açıkladı.     

Ramazan Bayramı'nda olduğu gibi Kurban Bayramı'nda da turist akını beklediklerine belirten Aksoy, "Marmara, Avşa, Ekinlik adalarımızda irili ufaklı 50 plajımız var. Bu plajların 25'i Avşa'da. Bu plajlarımız, yaz sezonunu ciddi bir yoğunlukla uğurlayacak." Diye konuştu.     

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medya fenomenleri  vergi ödeyecek
Sosyal medya fenomenleri vergi ödeyecek
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti