Emeklilikle ilgili sevindiren haber geldi

Karar iki yıl önce alınmıştı ve hızlandırıldı. SSK'lı çalışan ve Bağ-Kur'lu çalışan arasındaki 1800 günlük yani yaklaşık 5 yıllık sürenin kalması, bir başka ifadeyle emeklilik için gerekli olan prim süresinin eşitlenmesi belirlendi.

Emeklilikle ilgili sevindiren haber geldi
Bu içerik 815 kez okundu.

Kasım 2014'te gümrük bakanlığı tarafından '4'üncü Esnaf ve Sanatkarlar Şûrası' ayarlanmıştı. Şûranm açılışı da Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan yapmıştı. Şûrada esnaf ve sanatkarların sorunları belirlenmiş ,bu sorunlara somut çözümler bulunması için da ihtisas komisyonları oluşturulmuştu. Akşam'da yer alan habere  göre Mart 2015'te toplanan 'Vergi ve Sosyal Güvenli Komisyonu'nda özellikle 2.5 milyon Bağ-Kur'luyu ilgilendiren en önemli prensip kararları alındı.

Çalışmalar hala devam ediyor. Alman kararlar son şekli verildikten sonra da yasa taslağı haline gelecek. 2008'de gerçekleşen sosyal güvenlik reformu ve işçi ile memurun emekliliği için istenen prim ödeme gün sayısı 7200 (20 yıl) olarak belirtildi. Fakat Bağ-Kur'lular için bu süre 9000 gün (25 yıl) olarak belirlendi. Dolayısıyla Bağ-Kur'lular daha uzun süre prim ödemek ve daha geç emekli olmak zorunda kalmışlardı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medya fenomenleri  vergi ödeyecek
Sosyal medya fenomenleri vergi ödeyecek
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti