6.3 milyon borçla 90 milyarlık fırsat !

Borç yapılandırma fırsatı 6.3 milyon vatandaşı oldukça ilgilendirmekte. Bu durumda borçlar yüzde 80 oranında silinecek.

6.3 milyon borçla 90 milyarlık fırsat !
Bu içerik 1656 kez okundu.

Bakan Ağbal, trafik cezalarından SGK primlerine ve vergilere kadar geniş haldeki bu fırsatı son güne bırakmayın uyarısı yaptı.

 

Borç yapılandırmasına başvuruları 31 Ekim’de sona erecek. Akşam'da yer alan habere göre bu çerçevedeki cezaları, askerlik, seçim, nüfus, karayolu geçiş ücreti ile  RTÜK idari para cezaları, gümrük vergileri, sigorta, işsizlik sigortası, SGDP, genel sağlık primleri alacakları ve benzeri birçok alacak ile bunların her türlü faiz, zam, gecikme zammı ile faizi, cezai faiz ve gecikme cezaları yeniden düzenlenecek.

 

PEKİ KİMİN BORCU VAR?

 

Yasanın çıktığı dönemden sonra vergi dairelerine 6,3 milyon vatandaş borçlu duruma düştü. Toplam alacak miktarının büyüklüğü ise  90 milyar lira seviyesinde. Bu kapsamda 4.2 milyon seviyesinde mükellefin 6.5 milyar lira trafik cezası, 158 bin kişinin 1.1 milyar lira tutarında ecri misil borcu da 581 bin kişinin 2.1 milyar lira Yurt-Kur Öğrenim ile Harç Kredileri borcu  da var. Bunaların dışında da , 8,9 milyon kişi ve işverenin ise  SGK'ya 68 milyar lira seviyesinde kesinleşmiş prim borcu bulunmakta.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medya fenomenleri  vergi ödeyecek
Sosyal medya fenomenleri vergi ödeyecek
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti