Galataport'a 6 bankadan tam 1 milyar euro finansman

Doğuş Grubu CEO'su Akhan, Galataport'a toplam 4,5 milyar liralık yatırım yapacaklarını belirtti. Projeye 6 yerli banka 1.02 milyar euroluk finasman sağlandı.

Galataport'a 6 bankadan tam 1 milyar euro finansman
Bu içerik 1704 kez okundu.

Doğuş Grubu ve Bilgili Holding ortaklığında yürütülen Galataport projesinde finansman kredisinin imza töreni gerçekleşti.

 

Basın toplantısında açıklama yapan  Doğuş Grubu CEO'su Hüsnü Akhan şöyle konuştu:"Ülkemizini potansiyeline inanan bir grup olarak uzun vadeli bir bakış açısı ile projeleri gerçekleştiriyoruz. Özel sektörün canlılığı ve ekonominin güçlü potansiyeli gibi avantajlara odaklanan hızlı büyüme ve yatırım sürecimiz bu yıl da devam edecek. Öncelikli stratejimiz yurt içi ve yurt dışında değer yaratmak.

 

2018'in son çeyreğinde tamamlanması ön görülüyor

 

Altı yerli bankanın katılımıyla 1,02 milyar euro finansman sağlanmış oldu. Galataport projesinn finansmanı 3,5 yıl anapara ödemesi toplam 14 yıl vadeli olacak şekilde imzalandı. İstanbul'un tarihi açıdan en önemli noktalarından birinde yer alan projenin 2018'in son çeyreğinde tamamlanmasını umuyoruz. Yepyeni bir yaşam alanı olması için de  4,5 milyar liralık yatırım yapmayı düşünüyoruz.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medya fenomenleri  vergi ödeyecek
Sosyal medya fenomenleri vergi ödeyecek
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti