Kırmızı solucanla gelirini beşe katladı

Çiğdem Gün ve Harika Durgut, Muğla'da çiftçilik yapmakta olan iki kadın. Biri kırmızı Kaliforniya solucanları sayesinde ürünlerinin verimini daha da arttırdı, diğeride hayvan yemi işine girdi. İkisi de gelirini beşe katladı.

Kırmızı solucanla gelirini beşe katladı
Bu içerik 2709 kez okundu.

El Cezire'den Güray Ervin'in haberine göre Çiğdem Gün, Muğla'nın Dalaman ilçesinde yaşayan iki kadın; Harika Durgut, Menteşe'de çiftçilik yaparak geçimini sağlıyor.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın düzenlemiş olduğu ‘'Tarımda kadın girişicimliğinin güçlendirilmesi projesi" dolayında verilen eğitimlere katıldılar. Eğitimin amacı, üretici ve girişimci ruha sahip kadınları teşvik etmek, uygulanabilir projelerin hayata geçirilmesini sağlamaktı. İŞKUR VE KOSGEB tarafından da desteklenen proje 8 ilde uygulanmıştı. Gün ve Durgut da projenin Muğla ayağına katılan 50 kadından sadece ikisiydi. Kadınlar eğitimin sonunda projelerini hazırladı ve bakanlık yetkililerine gönderdi. Durgut, "Paketlenmiş hayvan yemi",  Gün de "Kırmızı Kaliforniya solucanıyla organik gübre üretimi" projesini hayata geçirmiş oldu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medya fenomenleri  vergi ödeyecek
Sosyal medya fenomenleri vergi ödeyecek
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti