Merkez Bankası Başkanlığında atama

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Başkan Yardımcılığı'na Özyeğin Üniversitesi'nden Emrah Şener atandı.

Merkez Bankası Başkanlığında atama
Bu içerik 3200 kez okundu.

 

Merkez Bankası'nda (TCMB) boş bulunan iki başkan yardımcılığından birine Özyeğin Üniversitesi'nden Emrah Şener atanmıştır.

 

Atama kararı bugünkü Resmi Gazete'de de  (RG) yer aldı. Reuters'ta 11 Ağustos'ta yayınlanan bir haberde, TCMB başkan yardımcılığına Özyeğin Üniversitesi'nden Emrah Şener'in getirilmesinin zaten daha önceden de planlandığı belirtilmişti.

 

Özyeğin Üniversite'sinin internet sitesinde bulunan bilgiye göre lisans derecesini Boğaziçi Üniversitesi İşletme-Finans Bölümü'nden alan Şener, yüksek lisansını London School of Economics'te, doktorasını da Matematiksel Finans üzerine Imperial College London'da tamamlamış. Çalışma hayatına ise HSBC Londra ofisi Finans Mühendisliği bölümünde başlayan Şener, daha sonra ise Citi bank Londra ofisi ve Bank of America Londra genel müdürlüğünde çeşitli görevler aldıktan daha sonra Özyeğin Üniversitesi'nde göreve başlamıştı. Kalkınma Bakanlığının destekleri de kurulan İstanbul Risk Yönetimi Laboratuarı'nda da direktör olarak çalışan Şener'in başlıca araştırma konuları arasında; makroekonomi ile para politikalarının varlık fiyatları üzerine etkisi, emeklilik fonları, varlık dağılımı optimizasyonu, uluslararası ekonomi ve finans yer almakta.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medya fenomenleri  vergi ödeyecek
Sosyal medya fenomenleri vergi ödeyecek
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti