Putin'den önemli petrol açıklaması geldi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, petrol ihracatçıları arasında üretimin dondurulmasına ilişkin varılacak bir anlaşmanın doğru karar olacağını ve ayrıca İran'ın anlaşma için taviz vermesi gerektiğini belirtti.

Putin'den önemli petrol açıklaması geldi
Bu içerik 3756 kez okundu.

Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) üyesi ve üye olmayan ülkelerin bu yılın başlarında üretim seviyelerini dondurmaya yönelik anlaşma çabaları gibi konularda uluslararası yaptırımların kalkmasından şuana kadar pazar payını geri kazanmaya çalışan İran'ın yer almayı reddetmesi üzerine başarısızlıkla son bulmuştu.

Bloomberg ile yaptığı röportajın metni Kremlin internet sitesinde de yayınlanan Putin, İran'ın petrol üretimi konusunda ise "Ekonomik faydaları ile mantık açısından baktığımda bence bir uzlaşıya varmak doğru olur" diye konuştu.

Piyasa aktörlerinin bu noktada ise  küresel enerji kaynakları için fiyatları istikrara kavuşturmak için gerekli kararları alacağını beklediğini belirten  Putin, bu duruşunu Suudi Arabistan Veliaht Prens Vekili Muhammed bin Salman'a da ileteceğini de ekledi. İkili Çin'de yapılacak G20 toplantısı sırasında da bir araya gelebilir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medya fenomenleri  vergi ödeyecek
Sosyal medya fenomenleri vergi ödeyecek
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti