Enflasyon Raporu Açıklandı

Merkez Bankası başkanı Erdem Başçı bugün enslasyon raporunu açıkladı. Özellikle faizlerin düşürülmesi konusunda Cumhurbaşkanı ile sık sık karşı karşıya gelen Erdem Başçı, yıl içinde ekonominin en &

Enflasyon Raporu Açıklandı
Bu içerik 857 kez okundu.

Merkez Bankası başkanı Erdem Başçı bugün enslasyon raporunu açıkladı. Özellikle faizlerin düşürülmesi konusunda Cumhurbaşkanı ile sık sık karşı karşıya gelen Erdem Başçı, yıl içinde ekonominin en çok konuşulan isimlerinden biri olmuştu.

Kurmayları ile birlikte yaptığı açıklama pek çok televizyon kanalından da canlı yayınlanırken; Başçı'nın raporu izleyenlere moral vermedi. 

Büyük ülkelerde ekonomik sıkıntı ve dalgalanma yaşanmasının Türkiye'yi de etkilediğini söyleyen Başçı, Türkiye uyguladığı sıkı para politikası sonucu bu etkiden yakın zamanda kurtulacak.

Dünya genelinde büyük yankı uyandıran FED açıklamalarına ise dikkate alınmasına çok gerek yok cevabı veren Başçı, enflasyon oranının ise 6.8 seviyesinen 6.9 seviyesine çıkacağını söyledi.

Ekonomi alanında oldukça eğitimli ve bilgili olan Başçı, bu göreve geldiği günden beri ülke ekonomisini ve parasını daha ileri taşımaya çalışıyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medya fenomenleri  vergi ödeyecek
Sosyal medya fenomenleri vergi ödeyecek
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti
Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti