Ahmet Musul : 4 yıl sonra şirketim çalışanların olacak

Türkiye’nin en büyük lojistik şirketlerinden Ekol Lojistik’in kurucusu Ahmet Musul, şirketini ‘kimsesizleştirip’ sonsuza kadar yaşatma planları içinde. 2020’de 55 yaşına geldiğinde şirketini çalışanlarına bırakacağını söyleyen işadamı, İznik’te ve Romanya’da muhtaç hayvanlar içinde bir doğal hayat parkı kuracağını belirtti.

Ekonomi - 2016-09-03 16:13:56

Ahmet Musul : 4 yıl sonra şirketim çalışanların olacak
Bu içerik 3329 kez okundu.

TÜRKİYE’de lojistik sektöründe yenilikçiliğiyle tanınmış olan Ekol Lojistik’in sahibi Ahmet Musul, 2016 yılında yeni yatırımlara hız kesmeden sürdürüyor. 2016 yılındı 750 milyon Euro ciro hedefleyen Ahmet Musul, 2020 yılında 55 yaşındayken de  şirketini bırakmayı düşünüyor. Lojistikte Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük şirketlerinden birini yaratan Ahmet Musul, şirketinin yaşaması için ise bugüne kadar pek rastlanmayan bir plan yapmıştı. Şirketini çalışanlarına bırakmayı planlayan Musul’un aslında amacı şirketini “kimsesizleştirmek”olduğunu söylüyor.  

Ekol şirketini kârın 3’te birinin çalışanlarına pozisyonlarına göre dağıtılacağı geri kalanının ise sermaye olarak kullanılacağı bir sisteme geçeceğini söyleyen Ahmet Musul, 3 yıldır bunun hazırlıklarını yapıyormuş. Türk Ticari Kanunu’ndaki düzenlemeler izin vermediği için de Hollanda’da bir Vakıf  kurduğunu belirten Ahmet Musul, “Evli ve çocuklu olsaydım farklı mı düşünürdüm bilmiyorum. Çünkü birçok şirket 2’inci 3’üncü nesli göremiyor. dedi

Sende Yorumla...
Sosyal medya fenomenleri  vergi ödeyecek

Sosyal medya fenomenleri vergi ödeyecek

15:14 - Ekonomi

Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti

Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti

13:52 - Ekonomi

Mert Gıda BISTde Yok

Mert Gıda BISTde Yok

13:52 - Borsa

Dolar Uçuşta

Dolar Uçuşta

13:52 - Döviz

Kredi Kartı Borcu Ödenmezse Ne Olur?

Kredi Kartı Borcu Ödenmezse Ne Olur?

13:52 - Kredi