Putin'den önemli petrol açıklaması geldi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, petrol ihracatçıları arasında üretimin dondurulmasına ilişkin varılacak bir anlaşmanın doğru karar olacağını ve ayrıca İran'ın anlaşma için taviz vermesi gerektiğini belirtti.

Ekonomi - 2016-09-04 20:59:32

Putin'den önemli petrol açıklaması geldi
Bu içerik 2840 kez okundu.

Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) üyesi ve üye olmayan ülkelerin bu yılın başlarında üretim seviyelerini dondurmaya yönelik anlaşma çabaları gibi konularda uluslararası yaptırımların kalkmasından şuana kadar pazar payını geri kazanmaya çalışan İran'ın yer almayı reddetmesi üzerine başarısızlıkla son bulmuştu.

Bloomberg ile yaptığı röportajın metni Kremlin internet sitesinde de yayınlanan Putin, İran'ın petrol üretimi konusunda ise "Ekonomik faydaları ile mantık açısından baktığımda bence bir uzlaşıya varmak doğru olur" diye konuştu.

Piyasa aktörlerinin bu noktada ise  küresel enerji kaynakları için fiyatları istikrara kavuşturmak için gerekli kararları alacağını beklediğini belirten  Putin, bu duruşunu Suudi Arabistan Veliaht Prens Vekili Muhammed bin Salman'a da ileteceğini de ekledi. İkili Çin'de yapılacak G20 toplantısı sırasında da bir araya gelebilir.

Sende Yorumla...
Sosyal medya fenomenleri  vergi ödeyecek

Sosyal medya fenomenleri vergi ödeyecek

15:14 - Ekonomi

Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti

Rus Şirket Türkiye'den Vazgeçti

13:52 - Ekonomi

Mert Gıda BISTde Yok

Mert Gıda BISTde Yok

13:52 - Borsa

Dolar Uçuşta

Dolar Uçuşta

13:52 - Döviz

Kredi Kartı Borcu Ödenmezse Ne Olur?

Kredi Kartı Borcu Ödenmezse Ne Olur?

13:52 - Kredi